Poniedziałek, 18 marca 2019r. | Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly
Pokaż menu

Prezentacja Stołów Wielkanocnych

Kwiecień 06, 2018

W dniu 17 marca  2018 roku odbyła się   Prezentacja Stołów Wielkanocnych. Impreza miała miejsce  w Hali Sportowej w Poczesnej, gdzie gościła w swych progach członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Częstochowskiego.

Gminę Przyrów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Sygontki.

Po przemówieniach okolicznościowych  zaproszonych gości, nastąpiło uroczyste poświęcenie pokarmów oraz degustacja potraw Wielkanocnych.
Ponadto na scenie zaprezentował się  Zespół Pieśni i Tańca „Wrzosowianie”z pieśniami Wielkopostnymi.
Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczyk,Dyrektor Biura Powiatowego Ireneusz Blukacz  oraz Wójt Gminy Poczesna Krzysztof Ujma  przystąpili do wręczenia okolicznościowych dyplomów i upominków. Starosta Częstochowski Krzysztof Smela złożył wszystkim uczestnikom imprezy życzenia Wielkanocne.

Organizatorem powyższej uroczystości był  Regionalny Związek Rolników,Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Gmina Poczesna.
Patronat Honorowy nad imprezą objął J. E. Ksiądz Biskup Antoni Długosz.

Galeria:
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).