Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Spotkanie Opłatkowe

Styczeń 11, 2019

W dniu 21 grudnia 2018r. po raz drugi  odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, tym razem w  Domu Wiejskim w Sygontce.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyły Panie  KGW z Sygontki, Zalesic, Zarębic i Przyrowa oraz goście zaproszeni w osobach: Wójta Gminy Przyrów – Roberta Nowaka, proboszcza parafii Sygontka Artura Bętkowskiego, prezesa OSP w Zalsicach – Grzegorza Kutrzyyka, naczelnika OSP w Zalesicach – Janusza Pieprzyckiego,  Przewodniczącej Rady Gminy Przyrów – Marii Stępień, Radnego Gminy Przyrów – Karola Auguściaka oraz Radnej Powiatu Częstochowskiego – Danuty Tomzy, która złożyła również życzenia w imieniu Dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddziału w Częstochowie. Od wszystkich gości złożone zostały z serca płynące życzenia świąteczne. Oprócz życzeń Wójt Gminy podziękował wszystkim członkiniom za zaangażowanie  i pracę na rzecz organizacji w mijającym roku.

Po odczytaniu fragmentu  ewangelii wg. Św. Łukasza oraz  pobłogosławieniu opłatka nastąpiło wspólne dzielenie się  oraz składanie sobie życzeń.

W trakcie uroczystości można było skosztować przepysznych potraw wigilijnych, przygotowanych przez poszczególne koła, a wspólne śpiewanie przepięknych kolęd polskich wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Uroczystości towarzyszyły przeróżne opowieści, nawiązujące do dawnych zwyczajów, tradycji Bożonarodzeniowych zachowanych w naszej gminie.

Spotkanie, będzie miało charakter przejściowy, gdzie w następnym roku zorganizowane zostanie w Zalesicach.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).