Niedziela, 15 grudnia 2019r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu

Środki na tworzenie nowych miejsc pracy

Lipiec 19, 2019

Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie informuje, że posiada środki na aktywizację bezrobotnych i tworzenie nowych miejsc pracy w ramach robót publicznych dzięki realizacji dwóch programów:

  • "Praca dla środowiska",
  • "Aktywna wieś".

Z programu związanego z tworzeniem zielonych miejsc pracy pn. "Praca dla środowiska" oraz programu pn. "Aktywna wieś" mogą skorzystać organizacje pozarządowe lub gminy zamierzające zatrudnić osoby bezrobotne zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie. W przypadku programu "Aktywna wieś" na refundowane stanowiska pracy mogą być kierowane wyłącznie osoby bezrobotne zamieszkujące na wsi.

Wnioski o zorganizowanie stanowisk pracy w ramach robót publicznych wraz z załącznikami można składać do 5 lipca 2019 r. w:

  • Powiatowym Urzędzie Pracy w Częstochowie, ul. Szymanowskiego 15, pok. 9 - w godzinach 7:30-14:00;
  • Gminnym Centrum Pracy w Koniecpolu, ul. Rzeczna 29, pok. 3 - w godzinach 7:30-14:00.

Proponowany okres trwania robót publicznych wynosi do 4 miesięcy (nie dłużej jednak niż do 12 grudnia 2019 r.), z miesięczną kwotą refundacji 1400 zł oraz składką na ubezpieczenie społeczne od tej kwoty, za skierowaną przez Urząd osobę bezrobotną.

Procedury, kryteria oraz druk wniosku o zorganizowanie stanowisk pracy w ramach robót publicznych dostępne są w zakładce: Dokumenty do pobrania / Pracodawcy i przedsiębiorcy / Roboty publiczne (FP).
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).