Poniedziałek, 10 grudnia 2018r. | Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Uczczenie czci pomordowanych mieszkańców Przyrowa

Styczeń 09, 2018

W dniu 8 stycznia 2018 roku miały miejsce obchody upamiętniające pomordowanych i spalonych przez oprawców hitlerowskich w 1945 roku mieszkańców Przyrowa.

Jednym z punktów obchodów była uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym p.w Św. Doroty w Przyrowie, którą odprawił Ks. Kanonik Antoni Kaczmarek.

Po Mszy Św. w asyście Ks. Proboszcza orszak delegacji przeszedł pod pomnik pomordowanych, gdzie po odmówieniu modlitwy w hołdzie pomordowanym złożono wieńce i zapalono znicze.

 

Link: Fotorelacja z uroczystości
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).