Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Warsztaty florystyczne

Listopad 05, 2019
Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Wiercica - młyn wodny, ob. elektryczny z przeł. XIX i XX w. / MatN90 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie w miesiącu październiku zorganizował  warsztaty florystyczne  na okoliczność dnia  Wszystkich Świętych. Warsztaty skierowane były w szczególności do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich działających na naszym terenie. W tym roku do udziału w warsztatach dołączyły również Panie z sołectwa Wola Mokrzeska.

Warsztaty zostały przeprowadzone pod fachowym okiem Pani Danuty Tomzy, specjalisty ds. Wiejskiego Gospodarstwa Domowego Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Spotkania florystyczne były okazją do zaprezentowania umiejętności bukieciarskich, innowacyjnych pomysłów oraz pozwoliły na wymianę doświadczeń.

Z uwagi na fakt, że warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem to na kolejne zapraszamy w okresie Bożonarodzeniowym.
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).