Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Witacze witają w gminie Przyrów!

13 lipca, 2020

Na obrazie znajdują się loga: Rybactwo i Morze, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Unia Europejska - Europejski Fundusz Morski i Rybacki

Na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej przez Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie i Województwo Śląskie w grudniu 2019 r. zrealizowano operację w zakresie działania „ Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność. W ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „ RYBACTWO I MORZE” na lata 2014-2020 na przedsięwzięcie SPOÓJNY SYSTEM INFORMACJI I PROMOCJI OBSZARU RLGD „JURAJSKA RYBA”.

W ramach projektu zostały zamontowane 3 witacze, umieszczone  w punktach wjazdowych na teren gminy Przyrów, w miejscowościach: Zalesice, Aleksandrówka i Wola Mokrzeska.

Zadanie ma na celu propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego.

Galeria:

Fotografia przedstawia witacz zamontowany przy drodze Fotografia przedstawia witacz zamontowany przy drodze Fotografia przedstawia witacz zamontowany przy drodzeGmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).