Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

XIV Przegląd zespołów KGW

Maj 09, 2017

W dniu 22 kwietnia 2017 roku ,w hali sportowej w Mstowie odbył się XIV Przegląd Zespołów KGW, Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Mstów, Olsztyn, Przyrów. Impreza organizowana jest od 2002 roku w kolejnych edycjach i ma charakter konkursowy.

Zespoły śpiewacze Kół Gospodyń Wiejskich gromadzą się każdego roku w ustalonej przez organizatorów gminie gdzie prezentują swój  ludowo-biesiadny repertuar.

Podczas imprezy w swoim wystąpieniu Przewodnicząca Rady Krajowej KGW Pani Bernadetta Niemczyk przekazała podziękowania dla Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza za organizację XIV Przeglądu Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Mstów, Olsztyn, Przyrów. Podziękowania otrzymały również wszystkie koleżanki z zespołów za promowanie i podtrzymywanie wartości kultury ludowej poprzez prezentacje tego co najcenniejsze w muzyce i śpiewie.

Patronat nad imprezą objęli Wójtowie Gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Mstów, Olsztyn, Przyrów.

Impreza przebiegała w integracyjnym i rodzinnym klimacie oraz przy wspólnym biesiadowaniu.

Galeria:

Pamiątkowe zdjęcie zespołów z terenu gminy Przyrów Zespół śpiewaczy Przyrowianki,Zalesianki z Zalescici Cyganeczki z Sygontki. Fotografia przedstawia zespół ludowy Zalesianki z Zalesic Fotografia przedstawia występ zespołu śpiewaczego PrzyrowienkiGmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).