Piątek, 14 grudnia 2018r. | Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Złote Gody

Listopad 21, 2017

W dniu 10 listopada 2017 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Przyrowie odbyła się uroczystość 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

W uroczystości udział wzięło jedenaście spośród trzynastu zaproszonych par, a także: Wójt Gminy Przyrów Robert Nowak, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Przyrów Jacek Wiśniewski, Proboszcz Parafii p.w. św. Doroty w Przyrowie Ks. kan. Antoni Kaczmarek i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Przyrowie Dorota Wojciechowska.

Podczas uroczystości życzenia Dostojnym Jubilatom złożyli Wójt Robert Nowak i Ks. kan. Antoni Kaczmarek.  Wszyscy Jubilaci zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami, upominkami oraz kwiatami. Wójt Robert Nowak odznaczył Jubilatów, nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, Medalami “Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Uroczystość swoimi występami uświetniła młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Przyrowie.

Link: Fotorelacja z uroczystości
Gmina Przyrów
Gmina Przyrów jest położona w odległości około 35 km na wschód od Częstochowy, na skrzyżowaniu dróg krajowych Częstochowa-Kielce oraz Radomsko-Siewierz. Gmina usytuowana jest na styku Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej z Niecką Nidziańską. Pod względem budowy geologicznej na obszarze gminy przeważa Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, będąca płytą wapieni górno jurajskich, łagodnie pochyla się ku północnemu - wschodowi i zapada się pod utwory kredowe Niecki Nidziańskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).