Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Dofinansowanie termomodenizacji budynków użyteczności publicznej

Czerwiec 04, 2018
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Miło nam poinformować, że projekt „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Starcza z wymianą źródeł ciepła” złożony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w dniu 26.05.2017r. w ramach naboru Regionalnego Programu Operacyjnego z działania Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – RIT został wybrany do dofinansowania.

Wartość całkowita projektu to kwota 2 264 377,30 zł

Wnioskowane dofinansowanie 1 543 439,84 zł

Inwestycja obejmować będzie kompleksową termomodernizację budynku przedszkola, remiz OSP w Łyścu i Rudniku Małym oraz budynku użyteczności publicznej w Starczy (bank).

W ramach inwestycji zostaną zrealizowane roboty budowlane polegające m.in. na dociepleniu ścian i stropów, wymianie okien, drzwi i bram, modernizacji kotłowni oraz wymianie instalacji c.o., c.w.u. i źródeł ciepła.

Celem projektu jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w regionie poprzez ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów trafiających do atmosfery oraz zwiększenie efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej.

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).