Poniedziałek, 21 stycznia 2019r. | Imieniny: Agnieszki, Jaros?awa
Pokaż menu

Dotacja na zakup sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP w Gminie Starcza

Maj 02, 2018
Dotacja na zakup sprzętu ratownictwa medycznego dla jednostek OSP w Gminie Starcza

W dniu 27 kwietnia 2018r. w Katowicach Wójt Gminy Starcza Wiesław Szymczyk i Skarbnik Gminy Halina Gryl podpisali umowę na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

W ramach umowy Minister Sprawiedliwości udzielił Gminie Starcza dotacji celowej w kwocie 40 095,00 zł na zakup sprzętu ratownictwa medycznego dla wszystkich jednostek ochotniczej straży pożarnej z terenu gminy.

Koszt całkowity to kwota 40 500,00 zł.

Realizacja zadania nastąpi od 14 maja 2018r., a zakupione trzy defibrylatory oraz trzy kompletne zestawy ratownictwa medycznego PSP R1 zostaną przekazane na rzecz OSP w Starczy, OSP w Łyścu oraz OSP w Rudniku Małym.

Dzięki pozyskanym środkom wszystkie jednostki OSP z terenu gminy Starcza zostaną wyposażone w specjalistyczny  sprzęt do ratowania życia i zdrowia ludzi. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, będą mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu ratownictwa medycznego.

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).