Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

Informacja o działalności punktu poradnictwa obywatelskiego

Styczeń 04, 2019
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Informacja o działalności punktu poradnictwa obywatelskiego

 

Punkt  poradnictwa obywatelskiego  w Urzędzie Gminy w Starczy czynny w czwartki  

Godziny: 11:30- 15:30       

 

Zakres nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego:

- obejmuje działania dostosowane do indywidualnej sytuacji osoby uprawnionej, zmierzające do podniesienia  świadomości tej osoby,  o przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających obowiązkach

- wsparcie w samodzielnym rozwiązaniu problemu, w tym w razie potrzeby, sporządzenie wspólnie z osobą uprawnioną planu działania i pomoc w jego realizacji

- porady dla osób zadłużonych

- porady z zakresu spraw mieszkaniowych

- porady z zakresu zabezpieczenia społecznego

(Zgodnie z Ustawą z dn. 05 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej).

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).