Sobota, 28 listopada 2020r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

Oferta działań i pomoc dla przedsiębiorców – Śląski Pakiet dla Gospodarki

19 maja, 2020
Urząd Gminy i OSP w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy i OSP w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Śląski Pakiet dla Gospodarki w znacznej mierze powstał w oparciu o środki unijne zarządzane z poziomu województwa. Pakiet będzie uzupełnieniem działań strony rządowej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. 

Śląski pakiet dla gospodarki obejmie pięć filarów:

- pożyczki obrotowe i płynnościowe,

- wsparcie pracodawców w utrzymaniu miejsc pracy,

- wsparcie bezzwrotne - inwestycje w MŚP

- działania wspierające,

- "wejścia kapitałowe".zwiększające zaangażowanie przedsiębiorców

Łączna pula środków wynosi 1 mld zł.

Szczegóły programu można znaleźć pod linkiem www.slaskie.pl/content/slaski-pakiet-dla-gospodarki
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).