Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Ruszył nabór wniosków w Programie CZYSTE POWIETRZE

Wrzesień 28, 2018
Ruszył nabór wniosków w Programie CZYSTE POWIETRZE

Z dniem 19 września br. rozpoczął się nabór w trybie ciągłym wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach Programu priorytetowego „Czyste Powietrze” obejmujących m.in. wymianę kotłów grzecznych, docieplenie domów jednorodzinnych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych.

 

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne:

  1. posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego, o którym mowa w ust. 1 Programu. W przypadku gdy jednorodzinny budynek mieszkalny jest we współwłasności kilku osób dofinansowanie przysługuje współwłaścicielowi, pod warunkiem wyrażenia zgody przez pozostałych współwłaścicieli tego budynku.
  2. które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz.1202, z późn. zm.) i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Terminy i sposób składania wniosków

Wnioski należy składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w terminie od 19 września 2018 r. od godz. 8.00. do 30 czerwca 2027 r. do godz. 24.00.

Konsultacje i osobiste składanie wniosków: Katowice, ul. Wita Stwosza 2 (I piętro) w godz. 7.30 do 15.30.

Adres do korespondencji – wysyłanie wniosków pocztą na adres: ul, Plebiscytowa 19, 40-035 Katowice.

Wszelkie informacje na temat Programu Priorytetowego ,,Czyste powietrze” można znaleźć na stronie internetowej WFOŚiGW w zakładce Program CZYSTE POWIETRZE.

Informacje nt. regulaminu programu, wzoru formularza wniosku o dofinansowanie, instrukcji wypełniania dostępne są pod adresem:

https://portal.wfosigw.katowice.pl/wymagana-dokumentacja

Koordynator programu: Pani Ewa Maniecka, nr tel.: 32/60-32-252

Jednocześnie przypominamy o spotkaniu, na którym będą udzielone szczegółowe informacje na temat realizacji Programu „Czyste Powietrze”, które odbędzie się 9 października 2018r. (wtorek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Starczy.

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).