Piątek, 18 stycznia 2019r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Zmiana przewoźnika transportu publicznego

Luty 05, 2018
Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Kościół w Starczy - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

      Wójt Gminy Starcza informuje mieszkańców, że od 1 marca 2018 roku komunikację publiczną na terenie gminy i do Częstochowy wykonywać będzie prywatna firma: P.P.H.U. „UNI-METAL” Koniecpol.

      Zmiana przewoźnika została podyktowana wprowadzeniem komunikacji lepszej, sprawniejszej   i z większą częstotliwością kursów  do i z Częstochowy (średnio co 40 minut).

Oprócz już istniejących 10 kursów z Tarnowskich Gór do Częstochowy,  od marca 2018 r. będzie dodatkowo 13 kursów ze Starczy do Częstochowy.

     W końcu stycznia przewoźnik wystąpił do Urzędu Miasta o wydanie zezwolenia na 3 linie komunikacyjne Starcza – Częstochowa:

-  przez Łysiec (4 kursy do Częstochowy, 5 kursów powrotnych),

-  przez Rudnik Mały, Łysiec (4 kursy),

- przez Rudnik Mały, Własną, Łysiec (5 kursów do Częstochowy,  4 kursy powrotne).

Autobusy z Częstochowy do Starczy odjeżdżać będą sprzed dworca PKP (od strony al. Wolności).

Po uzyskaniu przez przewoźnika wszelkich zgód, opublikujemy nowy rozkład jazdy.

 
Gmina Starcza
Gmina Starcza znajduje się w północnej części województwa śląskiego w powiecie częstochowskim przy jego południowej granicy. Dogodne położenie między dwoma szlakami komunikacyjnymi: drogą wojewódzką Częstochowa -Tarnowskie Góry z jednej strony, a trasą DK-1 z drugiej strony stwarza dobre warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).