Poniedziałek, 22 lipca 2019r. | Imieniny: Marii, Magdaleny
Pokaż menu

79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Kwiecień 12, 2019

12 kwietnia Powiat Częstochowski uczcił pamięć ofiar zbrodni katyńskiej.

Delegacja Starostwa Powiatowego w Częstochowie z wicestarostą Janem Miarzyńskim na czele wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 79. rocznicę zbrodni katyńskiej.

Ludobójstwo zostało dokonane przez NKWD, wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów wojska i policji),na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR zawartej w tajnej uchwale Biura Politycznego KC WKP(b)z 5 marca 1940 roku zostało rozstrzelanych.

Obchody zorganizowane zostały na Placu Katyńskim w Częstochowie przez Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych i Urząd Miasta Częstochowy.

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).