Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Będzie kontynuacja przebudowy drogi powiatowej w Rzerzęczycach

Czerwiec 15, 2018

Jeszcze na dobre nie ruszyła przebudowa ulicy Kolejowej w Rzerzęczycach a już wiadomo, że inwestycja w tej miejscowości będzie miała swoją kontynuację na dalszym odcinku i to jeszcze w tym roku.

Na początku czerwca Wojewoda Śląski zatwierdził listę rankingową dla Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Dofinansowanie jest przyznawane samorządom na realizację zadań związanych z budową, przebudową lub remontami dróg gminnych i powiatowych.

Wśród 33 zadań, które uzyskały dofinansowanie znalazła się inwestycja z terenu naszego powiatu tj. przebudowa ulicy Skrzydlowskiej w Rzerzęczycach, która będzie realizowana na odcinku od torów kolejowych do boiska szkolnego. W ramach tej inwestycji na długości 1,2 km zostanie wykonana nowa konstrukcja jezdni z poszerzeniem do 6,0 m, obustronne chodniki oraz nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Planowana wartość inwestycji wyniesie 2,4 mln zł, z czego środki z dofinansowania w wysokości 1,92 mln zł stanowią 80% wartości inwestycji, natomiast pozostała część tj. 480 tys. zł pokryta zostanie wspólnie z budżetu Powiatu i Gminy Kłomnice.

Jeszcze przed wakacjami ruszą procedury przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy na realizację zadania.

Szczegółową informację dot. Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej oraz listę zadań zakwalifikowanych do dofinansowania można znaleźć na stronie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego:

http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/kolejne-miliony-na-lokalne-drogi

Skomentuj

Podaj treść

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).