Wtorek, 12 grudnia 2017r. | Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady
Pokaż menu

„Cztery Pory Roku Oczami Dziecka”

Grudzień 01, 2017

Dużym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów konkurs „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka”. Na jego drugą edycję nadesłano ponad 400 prac.

1 grudnia br. sala sesyjna częstochowskiego starostwa wypełniła się laureatami konkursu oraz opiekunami młodych artystów, którzy przybyli na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Podobnie jak w roku ubiegłym oprócz regulaminowych 4 kategorii: wiosna , lato, jesień, zima, komisja konkursowa  w związku z dużą ilością zgłoszeń przedstawiających cztery pory roku na jednej pracy, postanowiła wyodrębnić 5 kategorię – 4 w 1. Laureatom i wyróżnionym nagrody wręczyli: Krzysztof Smela - Starosta Częstochowski, Jan Miarzyński – Członek Zarządu Powiatu i Janusz Krakowian - Naczelnik Wydziału Edukacji.

Komisja Konkursowa w składzie:
Małgorzata Chebel - starszy instruktor ds. plastyki w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie
Tadeusz Ogonek – plastyk z Regionalnego Ośrodka Kultury
Agnieszka Mitura-Bagińska – artysta plastyk z SP 1 w Blachowni
Patryk Jeziak – podinspektor ds. promocji z Wydziału Edukacji Zdrowia Kultury Sportu i Promocji powiatu

Przyznała następujące nagrody:
 

Wiosna

1. Amelia Wochal - SP w Starym Broniszewie

2. Julia Krawczyk – SP w Starczy

3. Julia Mazanek – SP w Starym Broniszewie

Wyróżnienie: Oliwia Nierobiś – SP w Starczy, Alicja Skiba – SP nr 2 w Koniecpolu, Kacper Szlacheta – SP nr 2 w Koniecpolu

 

Lato

1. Piotr Włodarczyk-Działkowski – SP nr 1 w Blachowni

2. Bartosz Zajda – SP w Lelowie

3. Lena Zasada – SP w Łojkach

Wyróżnienie: Kacper Łapucha – SP w Kucharach, Zofia Lubasińska – SP w Biskupicach

 

Jesień

1.Sebastian Sękowski – SP w Starym Kocinie

2.Dominika Lenczewska – SP w Brzyszowie

3.Kornel Korgól – SP nr 2 w Koniecpolu

Wyróżnienie:  Blanka Mielczarek – SP w Konarach, Oliwia Ujma – SP w Poczesnej, Lena Woźniak – SP w Zawadzie, Oskar Wiśniewski – SP w Widzowie

 

Zima

1. Dawid Politański – SP w Rzerzęczycach

2. Miłosz Urbański – SP w Starym Cykarzewie

3. Ewa Zasada – SP w Łojkach

Wyróżnienie: Natalia Maciejczyk – SP w Mstowie, Anna Szymczyk – SP w Dąbrowie Zielonej, Kacper Druciarz – SP nr 2 w Koniecpolu

 

4w1

1. Gabriela Kaliściak – SP w Starczy

2. Karolina Sukiennik – SP w Brzyszowie

3. Agata Kowalska – SP w Podlesiu

Wyróżnienie: Łukasz Stacherczak – SP w Podlesiu, Wojciech Sękowski – SP w Radostkowie, Kacper Szlacheta – SP nr 2 w Koniecpolu

 

Druga edycja konkursu została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Szkołę Podstawową nr 1 w Blachowni. Prace laureatów można oglądać w kalendarzu wydanym na rok 2018.

Galeria zdjęć




Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).