Piątek, 14 grudnia 2018r. | Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

III Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Powiatu Częstochowskiego

Listopad 27, 2018

26 listopada 2018 r. w Akademickim Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej w Częstochowie odbył się III Przegląd Dziecięcych  i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Powiatu Częstochowskiego.

W tegorocznym konkursie zaprezentowało się 13 zespołów a mianowicie                          5 zespołów z przedszkoli, 4 ze szkół podstawowych kl.I-III, 3 zespoły ze szkół podstawowych kl.IV-VII  i 1 z kategorii: uczniowie klas gimnazjalnych i szkół młodzieżowych.

Komisja Konkursowa w składzie:

1.     dr hab.Małgorzata Kaniowska         - Przewodnicząca Jury,

                                                           Adiunkt w Instytucie Muzyki

   Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

2.     Katarzyna Drążek-Pasternak-  Menedżer kultury, choreograf,

   tancerka Kieleckiego Teatru Tańca

     3.  Krzysztof Fibich                    - Choreograf, muzyk, dyrektor

                                                          artystyczny Dziecięco-Młodzieżowej Rewii

                                        Akcent” w Częstochowie, laureat

                                        ogólnopolskich  i międzynarodowych

  festiwali tanecznych w Europie

 

dokonała  oceny wykonawców przyznając następujące nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii przedszkola:

szczególne wyróżnienie-   Zespół „Wesołe Nutki” z Gminnego Przedszkola

     w Olsztynie

⁻         Zespół „Przedszkolaki” z Przedszkola w Hucie                      Starej „A”, gm.Poczesna

⁻         Zespół „Jedyneczki” z Przedszkola Nr 1 w Koniecpolu

wyróżnienie                            -   Zespół „Słoneczka” z Przedszkola w Poczesnej

⁻         Zespół „Biedronki” z Przedszkola we Wrzosowej, gm.Poczesna

 

w kategorii szkoły podstawowe kl.I-III:

I miejsce     - Zespół „Konopielki” z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji

  w Konopiskach

II miejsce    - Zespół „Błysk” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji

                     w Poczesnej

III miejsce   - Zespół „Fado Mini” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubojnie,

                     gm.Mykanów

wyróżnienie         -Zespół „Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koniecpolu

 

w kategorii szkoły podstawowe kl.IV-VII, uczniowie klasy gimnazjalnej i pozostałych szkół młodzieżowych

I miejsce     - Zespół „Fado” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubojnie,

                     gm.Mykanów

                   - Zespół „Takt” z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji

  w Poczesnej

II miejsce    - Zespół „Starsze Konopielki” z Gminnego Centrum Kultury

  i Rekreacji w Konopiskach

III miejsce   - Zespół „Jaskierki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaskrowie,

   gm.Mstów.

 

Wyróżnione zespoły otrzymały okolicznościowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc również statuetki autorstwa artysty plastyka Mariusza Chrząstka.
Gratulujemy!

Galeria zdjęć




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).