Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II

18 czerwca br. w Muzeum Pontyfikatu  w Częstochowie odbył sie finał III Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

W finałowych zmaganiach wzięo udział 11 drużyn(3 osobowych) z całego województwa śląskiego. Konkurs składały sie z trzech etapów. W pierwszym każdy członek duzyny odpowiadał na 30 pytań zamkniętych. W drugim, najlepsze 9 zespołów odpowiadało na 40 pytań. Etap ten wyłonił najlepszą szóstkę, która zmierzyła sie w rundzie finałowej. Dzieki punktom bonusowym z poprzednich etapów pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja Gimnazjum w Rzerzęczycach, drugie miejsce Zespół Szkolno Przedszkolny z Borowna, a trzecie Gimnazjum z Widzowa.
 

1. Gimnazjum w Rzerzęczycach: Zuzanna Gajewicz; Weronika Kowalik; Dorota Wyszka, opiekun Anna Pietras

 

2. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Borownie: Oliwia Dominiak; Krzysztof Wala; Karolina Halbiniak, opiekun ks. Wojciech Ignasiak

3. Gimnazjum w Zespole Szkolnym w Widzowie; Arkadiusz Kręt; Oskar Półrola; Kamila Kluska, opiekun Urszula Ognik; Ewa Łęgowik

 

Gościem specjalnym konkursu był osobisty fotograf św. Jana Pawła II - Arturo Mari, który przedstawił swoja współpracę z papieżem, a także opowiadał na pytania uczestników.

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).