Piątek, 14 grudnia 2018r. | Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Obchody Święta Niepodległości

Listopad 17, 2017

Msze Św. w intencji Ojczyzny, koncerty, marsze, odwiedzanie grobów osób poległych w obronie wolności. Tradycja świętowania odzyskania niepodległości przez Polskę jest bardzo bogata i towarzyszy jej wiele imprez okolicznościowych.

Starosta Częstochowski Krzysztof Smela 10 listopada uczestniczył w uroczystym podsumowaniu konkursu piosenki i pieśni patriotycznej „Historia Pieśnią Pisana”, które odbyło się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Lubojnie. Konkurs odbywający się patronatem Starosty Częstochowskiego jest obecnie jednym z najważniejszych w gminie Mykanów, a jednocześnie, dzięki dobrej organizacji i wysokiemu poziomowi artystycznemu zyskuje coraz wyższą rangę wśród imprez powiatowych.

11 listopada starosta pełniący jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Częstochowie uczestniczył we Mszy Św. w kościele pw. św Leonarda w Mykanowie oraz złożył kwiaty pod tablicą przy Urzędzie Gminy, upamiętniającą poległych o wolność.

Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości odbył się koncert patriotyczny, w którym wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa i wokaliści ze Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie. Pierwsza część koncertu była podniosła i stanowiła dla słuchaczy lekcję historii. Wykonany został pierwszy polski hymn – Gaude Mater Polonia oraz Rota Marii Konopnickiej, która była kandydatem do miana hymnu narodowego, na zakończenie tej części nie mogło zabraknąć Mazurka Dąbrowskiego. Druga część była okazją do wspólnego śpiewania pieśni żołnierskich i patriotycznych. Publiczność uczestniczyła w niej z dużym zaangażowaniem wykonując wspólnie takie utwory jak: Pierwsza Brygada, Rozkwitały Pąki białych róż, Wojenko, wojenko, Przybyli Ułani, Siekiera , motyka, Czerwone Maki.

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).