Wtorek, 22 września 2020r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Oczyszczanie powietrza w starostwie

04 sierpnia, 2020

Oczyszczanie powietrza w starostwie

Przepływowe lampy bakteriobójcze i stojące dozowniki bezdotykowe pomogą w zachowaniu wysokich standardów sanitarnych w Starostwie Powiatowym w Częstochowie.


Od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 władze powiatu starają się zachować jak najwyższe standardy sanitarne, a jednocześnie przyjmować jak największą liczbę interesantów. W trosce o zdrowie mieszkańców powiatu i pracowników starostwa zostały zakupione dwie przepływowe lampy bakteriobójcze serii NBVE 110 PL, które mają za zadanie dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach, w których przebywa wiele osób. Ten rodzaj lampy stosuje się między innymi w: przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym, szpitalach, a także w gastronomii, farmacji i hotelarstwie. Urządzenie emituje promieniowanie UV-C, które ma najsilniejsze właściwości biobójcze i nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje. Podczas działania tej lampy personel oraz interesanci mogą przebywać w pomieszczeniu.


Poprawę sytuacji sanitarnej mają zapewnić również wolnostojące dozowniki środków dezynfekcyjnych. Podawanie płynu dezynfekującego przebiega bezdotykowo – strumieniowo lub w formie rozproszonej, co zapewnia higienę i bezpieczeństwo. Obecnie jeden z dozowników znajduje się przy wejściu głównym. Docelowo w budynku starostwa mają się znaleźć jeszcze dwa takie urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).