Niedziela, 16 czerwca 2019r. | Imieniny: Aliny, Benona, Anety
Pokaż menu

Orkiestry zagrały w Kłomnicach

Wrzesień 19, 2018

W słoneczne popołudnie 16 września br., na kłomnickich błoniach przy ulicy Szkolnej spotkały się orkiestry dęte działające na terenie powiatu częstochowskiego.

Trzecia edycja Powiatowego Przeglądu Orkiestr przyciągnęła jak co roku wielu sympatyków zespołów dętych. Ideą festiwalu jest wspólne muzykowanie, wymiana doświadczeń i pokazanie szerokiej publiczności jak rozwijają się orkiestry w naszym regionie. Na tym polu mamy wiele do zaprezentowania, a orkiestry z powiatu częstochowskiego cieszą się dużą renomą na arenie ogólnopolskiej.

Festiwal rozpoczął się od przemarszu orkiestr od remizy OSP na plac przy hali sportowej, gdzie otwarcia przeglądu dokonał Starosta Częstochowski Krzysztof Smela i Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk. Po krótkim powitaniu połączone orkiestry zagrały utwory „Happy Marching Band” (dyr. Krzysztof Gajowniczek) i „Orkiestry Dęte” (dyr. Krzysztof Witczak). W kolejnej części festiwalu, licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać przygotowanego przez orkiestry repertuaru. Na scenie zaprezentowały się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Mykanowie (dyr. Krzysztof Witczak) z mażoretkami Presto, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Poczesna (dyr. Kazimierz Kłosek), Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej (dyr. Dariusz Pikor) , Orkiestra Dęta OSP Rędziny (dyr. Krzysztof Gajowniczek). Jako ostatnia zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP z Kłomnic wraz z mażoretkami Fanaberia. Każda z orkiestr po swoim występnie otrzymała pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową starosty częstochowskiego.

Władze Powiatu Częstochowskiego  składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w organizację II Powiatowego Przeglądu Orkiestr na czele z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kłomnicach oraz Gminą Kłomnice.  Już teraz zapraszamy na kolejny przegląd orkiestr. Termin oraz miejsce podamy po konsultacji z przedstawicielami gmin i orkiestr z powiatu częstochowskiego.
 
Patryk Jeziak

Skomentuj

Podaj treść

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).