Wtorek, 17 września 2019r. | Imieniny: Franciszka, Roberta, Justyna
Pokaż menu

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

19 maja od mszy św. w Kościele św. Doroty w Przyrowie, rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. 

Po nabożeństwie, zgromadzeni Druhowie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy uroczyście przy asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Zielonej przemaszerowali na rynek.   Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele Powiatu Częstochowskiego: Starosta Krzysztof Smela, Członkowie Zarządu Adam Morzyk i  Gwidon Jelonek. Należy podkreślić ,że Starosta Smela i Członek Morzyk są nie tylko samorządowcami, ale i Strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej. Dowodzi to ich szczególnego oddania sprawą  Regionu.  

Starosta podziękował wszystkim, tym którzy zaangażowani społecznie i zawodowo pełnią służbę w Straży Pożarnej. Zaznaczył społeczny charakter działalności w OSP podkreślając fakt, że ludzie zorganizowani w tych jednostkach dobrowolnie poświęcają nie tylko swój prywatny czas, ale często zdrowie i życie mierząc się z obliczem zagrożenia.

Po przemówieniach nastąpił czas na wręczenie medali , Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Śląskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej przyznało  Srebrny Medal za sługi dla pożarnictwa  druhom: Krzysztof Kutera i Krzysztof Różycki , Brązowy Medal  za zasługi dla pożarnictwa druhom: Bogusław Olszewski i   Tomasz Pudło.

Dekoracji odznaczonych dokonali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Częstochowie Krzysztof Smela, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach Henryk Kiepura oraz  Wójtem Gminy Przyrów Robert Nowak.

Na terenie Powiatu Częstochowskiego działa 114 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).