Czwartek, 22 listopada 2018r. | Imieniny: Cecylii, Wszemily, Stefana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Powiatowy Konkurs „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2017”

Kwiecień 27, 2017
Powiatowy Konkurs „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2017”

 

Zarząd Powiatu Częstochowskiego ogłasza Powiatowy Konkurs „EKOLOGICZNA ZAGRODA 2017”.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców terenów wiejskich powiatu częstochowskiego. Ma on na celu propagowanie zasad dobrej praktyki rolniczej, upowszechnianie metod oraz celów produkcji rolniczej metodami ekologicznymi,  a także  upowszechnianie celów polityki ekologicznej państwa i lokalnych strategii  w zakresie ochrony środowiska.

Konkurs jest celowym działaniem edukacyjnym zmierzającym do poprawy warunków życia mieszkańców powiatu częstochowskiego zamieszkujących tereny wiejskie, poprawy konkurencyjności terenów wiejskich, stanu środowiska i aktywizacji lokalnej społeczności w powiecie.

I. Warunki uczestnictwa w konkursie „Ekologiczna Zagroda 2017”.

  1.  Położenie zagrody na obszarach wiejskich powiatu.
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie na piśmie według wzoru  (Zał. 1. Do  Regulaminu  Konkursu – Karta  Zgłoszenia)  dokonane przez właściciela zagrody  w wyznaczonym  terminie do Etapu Gminnego Konkursu wg zasady określonej przez Burmistrza/Wójta danej gminy.
  3. Zgłoszenia  do etapu powiatowego dokonuje  Wójt/Burmistrz  Gminy.
 4.Do  konkursu na szczeblu powiatowym gminy przeprowadzające etap gminny  konkursu wyłaniają jedną zagrodę -  laureata, która bierze udział w etapie powiatowym. Pozostałe gminy zgłaszają po jednej zagrodzie do konkursu.
5. Zajęcie  I,  II,  III  miejsca  w etapie  powiatowym powoduje  ograniczenie    w  możliwości     udziału zagrody w konkursie przez kolejne 3 lata.6. Warunkiem obligatoryjnym  uczestnictwa  w  Konkursie  jest  przyjęcie przez właściwą  Komisję Konkursową Karty Zgłoszenia  z  wyrażoną  zgodą,  potwierdzoną  własnoręcznym (czytelnym) podpisem przez właściciela/współwłaścicieli zagrody, akceptującym  regulamin  Konkursu i zawarte w zał. 1 Karta Zgłoszenia – oświadczenia.

Pliki do ściągnięcia

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).