Niedziela, 19 maja 2019r. | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Pokaż menu

Stypendia Starosty Częstochowskiego

Marzec 07, 2019

Średnia ocen co najmniej 4,75, oceny celujące z minimum 3 przedmiotów i brak nieusprawiedliwionych nieobecności na zajęciach dydaktycznych. Takie wymogi musieli spełnić uczniowie, którzy ubiegali się o Stypendium Starosty Częstochowskiego.

Wszystkie wymagania udało się spełnić 4 uczniom z Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej: Julii Najnigier – średnia ocen 5,37, Soni Huras – średnia ocen 5,11, Tomaszowi Rogala – średnia ocen 5,06, Natalii Górniak – średnia ocen 4,93 oraz uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu - Julii Rydzek  – średnia ocen 5,2. Wszyscy laureaci zjawili się w siedzibie starostwa 6 marca br. wraz z dyrektorami: Iwoną Chołą z LO w Kamienicy Polskiej i Edytą Młyńską z Zespołu Szkół w Koniecpolu.

Wręczenie dyplomów potwierdzających przyznanie stypendium ma zawsze uroczysty charakter. Uczennicom gratulował Starosta Częstochowski Krzysztof Smela, Członek Zarządu Adam Morzyk, Sekretarz Powiatu Henryk Sobel oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Leonard Smolarski.

Stypendia w wysokości 1 000 zł przyznawane są w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat częstochowski” zgodnie z Uchwałą Nr X/80/2011 Rady Powiatu w Częstochowie z dnia 29 listopada 2011 r.

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).