Poniedziałek, 17 lutego 2020r. | Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Pokaż menu

Uroczyste zakończenie IV kadencji Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób …

Wrzesień 05, 2019

Uroczyste zakończenie IV kadencji Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Podziękowaniami ze strony Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli, wręczonymi na ręce członków IV kadencji Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Częstochowskim z rąk Członka Zarządu Powiatu Częstochowskiego Henryka Kasiury zakończono działalność Rady w obecnym składzie.

Za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie w sprawy osób niepełnosprawnych podziękowania złożyła również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie Katarzyna Buchajczuk . 

Zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2015 Starosty Częstochowskiego z dnia 25.09.2015 r. w sprawie ustalenia składu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych  jej członkami w IV kadencji byli: 

1. Barbara Bladziak – Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Koniecpolu,

2. Halina Bugaj – Przedstawiciel Stowarzyszenia Wspierania Domu Pomocy Społecznej w Turowie,

3. Iwona Kremblewska – Kierownik Gminnego  Ośrodka Pomocy Społecznej w Przyrowie,

4. Mieczysława Michalik – Prezes Koła Ziemskiego Polskiego Związku Niewidomych w Częstochowie,

5. Waldemar Trószyński – Prezes Stowarzyszenia PROMETEUS w Konopiskach.

Przewodniczącym Rady IV kadencji była Barbara Bladziak, Zastępcą Przewodniczącego był Waldemar Trószyński, Sekretarza Rady Iwona Kremblewska.

W latach 2015 – 2019 członkowie IV kadencji obradowali  16 razy podejmując rozstrzygnięcia w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu częstochowskiego.

Do zakresu działań Rady należało inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do  integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacja praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów, opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Przedstawiciele Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych angażowali się także w inne działania na rzecz osób niepełnosprawnych. 

W dniu 18.04.2018 r. jej członkowie uczestniczyli w konsultacjach z  przedstawicielami zespołu monitorująco – weryfikacyjnego realizującymi projekt „Śląskie Bez Barier”. Członkowie Rady brali udział  w obchodach Dnia Osoby Niepełnosprawnej zorganizowanych w Bibliotece Śląskiej w Katowicach w dniu 30.11.2018 r. oraz w konferencji pt. „W trosce o rodzinę z osobą z niepełnosprawnością” zorganizowanej w dniu 20.05.2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).