Wtorek, 16 stycznia 2018r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie

Grudzień 08, 2017

7 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie Starosta Krzysztof Smela, członek Zarządu Jan Miarzyński i naczelnik Wydziału EZK Janusz Krakowian oraz wiceprzewodniczący Śląskiego Zrzeszenia LZS Jacek Staniewski, wręczyli symboliczne wyróżnienia sportowe Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Częstochowie.

Wyróżniono zasłużonych zawodników, trenerów i działaczy:

 
ZAWODNICY:
Dominika Knysak, Martyna Knysak

                    III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w siatkówce plażowej kobiet.

     
Szymon Wyrwa, Norbert Wyrwa, Łukasz Wiewióra, Łukasz Jasioński, Radosław Bladziak

                          III miejsce w Mistrzostwach Polski LZS w przeciąganiu liny

 

WLKS Kmicic Częstochowa
Ewa Bugdoł                          Mistrzostwo Europy w triathlonie na długim dystansie w kategorii „Elita”
Sylwester Kuster               Mistrzostwo Polski w triathlonie na długim dystansie w kategorii „Elita”
Alicja Ulatowska        II m w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie olimpijskim,  reprezentantka Polski, uczestniczka Pucharów Świata – w Karlowych Warach zajęła 20 m.
Oliwia Kwaszkiewicz  III m w Mistrzostwach Polski Juniorek w triathlonie na dystansie sprinterskim, 14 m na Mistrzostwach Europy Juniorek w triathlonie

 
                                    Gol-Start Częstochowa                                                                                                                   
Mateusz Noga   Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych -grupa wiekowa

                                  „B”  klasa startowa S6 – III miejsce
Przemysław Drąg     – KADRA NARODOWA

                        Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych -grupa    

                       wiekowa „B” klasa startowa S11 – I miejsce

                       Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – klasa startowa S11 – II miejsce

                       III miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym w grupie S11
Weronika Serwiak   Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych -grupa   

                                            wiekowa  „A” klasa startowa S7 – II miejsce

                           Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – klasa startowa S7 – III miejsce
Karolina Kupczyńska  Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych -grupa

                                         wiekowa „B” klasa startowa S7 – II miejsce
Marta Wolnik   Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych -grupa wiekowa

                                 „B”  klasa startowa S8 – II miejsce

                    VII Ogólnopolskie  Zawody  Niepełnosprawnych w Bocci w Drzonkowie – grupa 2 – II miejsce
Aneta Noga   Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu – klasa startowa S8 – II miejsce

 

                                 Taekwon-do ITF , Dragon Janów
Julia Bulska– Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, złota medalistka Pucharu Europy Kadetów

§  1 miejsce  w konkurencji walk do 45 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozgrywanych w Głubczycach , w terminie 19-21 maja 2017 r.

§  1 miejsce w konkurencji walk do 45 kg, w Pucharze Europy Kadetów rozgrywanym w Lublinie, w terminie 9-11 czerwca 2017 r.
Patryk Bejm–     Mistrz Polski Seniorów

§  1 miejsce  w konkurencji walk aranżowanych, w Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych w Ciechanowie, w terminie 26-28 maja 2017r.
Kamil Radecki– Mistrz Polski Seniorów

§  1 miejsce  w konkurencji walk aranżowanych, w Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych w Ciechanowie, w terminie 26-28 maja 2017r.
Marcin Mochol– brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

§  3 miejsce  w konkurencji walk +75 kg kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozgrywanych w Głubczycach , w terminie 19-21 maja 2017 r.
Maria Bojarska– Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, złota medalistka Pucharu Europy Juniorów

§  1 miejsce  w konkurencji walk + 65 kg, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozgrywanych w Głubczycach , w terminie 19-21 maja 2017 r.

§  1 miejsce w konkurencji walk + 65 kg, w Pucharze Europy Juniorów rozgrywanym w Lublinie, w terminie 9-11 czerwca 2017 r.
Jakub Derejczyk– złota medalista Pucharu Europy Kadetów

§  1 miejsce w konkurencji walk - 52 kg, w Pucharze Europy Juniorów rozgrywanym w Lublinie, w terminie 9-11 czerwca 2017 r.
Karolina Dziura– brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów , Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych, złota  medalistka Pucharu Europy Kadetów

§  3 miejsce w konkurencji drużynowych technik specjalnych, w Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w Dublinie, w Irlandii, w terminie 10-15 października 2017 r.

§  1 miejsce  w konkurencji technik specjalnych, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, rozgrywanych w Głubczycach , w terminie 19-21 maja 2017 r.

 
                                   LKPS BOROWNO  (II Liga piłki siatkowej mężczyzn)
Aleksander Niczke, Marcin Boruc, Damian Zygmunt

 
                                    ULKS „LOTKA GMINA OLSZTYN”    
Mikołaj Kuziorowicz – brązowy medal w Mistrzostwach Śląska Młodzików Młodszych w Badmintona

                  Mazańcowice – gra podwójna chłopców;
                                   MKS Dwójka Blachownia
Jan Gawor- brązowy medal w grze pojedynczej i srebrny medal w grze podwójnej -     

                      Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Mateusz Szewczyk - srebrny medal w grze podwójnej - Mistrzostwa Śląska Młodzików

 

                              LKS „Grom Złota-Dama” Poczesna
Szymon Polinceusz:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100 polowych do lat 16 - I miejsce.    Młodzieżowe Mistrzostwa Juniorów do lat 16 w grze błyskawicznej - II miejsce. Młodzieżowe Mistrzostwa Juniorów do lat 16 w grze aktywnej - III miejsce. Młodzieżowe Mistrzostwa  Europy w Warcabach 100 polowych - XX miejsce.
Maksym Puchała

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100 polowych- IV miejsce. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski  Juniorów do lat 19 - V miejsce. Drużynowe mistrzostwa Polski w Warcabach 100 polowych - IV miejsce.
Łukasz Rygalik bramkarz, najlepszy zawodnik LKS Grom Cykarzew                

 

ZAWODY SZKOLNE:
Karol Gęsikowski, Filip Janasiak     

                          Gimnazjum w Lelów,  IX miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w piłce ręcznej
Natalia Rosińska, Martyna Bala 

                         Gimnazjum Wrzosowa I m w badmintonie dziewcząt,
Kacper Sławińskiwicemistrz województwa śląskiego, gra w III lidze śląskiej

                                    Gimnazjum Poczesna V m w tenisie stołowym chłopców
Emilia Pruciak, Karolina Długosz

                         Gimnazjum w Czarnym Lesie koszykówce dziewcząt V m,
Bartłomiej Kluźniak, Dawid Niemczyk

                        Gimnazjum w Czarnym Lesie koszykówce chłopców IX m                                   
Miłosz Stolarski, Hubert Stolarski, Oliwier Karoń

         Szkoła Podstawowa Broniszewie Starym III m w mini siatkówce  (LKPS Borowno) V-mistrzostwo Województwa Śląskiego w mini siatkówce w kategorii trójek, drużyna ta zajęła w ogólnopolskim turnieju   6 miejsce w kraju.
Antoni Mofina, Dominik Tutaj 

               SP Olsztyn, III miejsce w Igrzyskach Szk. Pods. w badmintonie 03.06.2017 r. – brązowy medal w Mistrzostwach Śląska Młodzików Młodszych w Badmintona Mazańcowice – gra mieszana; 27.04.2017 r., - złoty medal w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w badmintonie chłopców w Dąbrowie Górniczej;
Martyna Szczerba Gimnazjum w Lelowie i Karolina Dziura,IX  miejsce w Gimnazjadzie wojewódzkiej w piłce ręcznej
Mikołaj Ściebura najlepszy siatkarz ULKS „Jedność” Mykanów

 

TRENERZY i OPIEKUNOWIE:
Marcin Dziura                   Gimnazjum w Lelowie
Henryk Pałasz                   Grom Poczesna
Halina Wójcik                   Gimnazjum w Lelowie
Grażyna Stefanik             SP Olsztyn
Leszek Gabryjelski          MKS „Dwójka” Blachownia
Przemysław Błaszczyk    LKPS Borowno, SP Stary Broniszew
Andrzej Zaguła                WLKS Kmicic
Awieta Szpregiel               Gimnazjum w Czarnym Lesie
Paula Wieczorek              Gol-Start Częstochowa
Barbara Wąsińska            Grom Poczesna
Jarosław Ociepa               Wrzosowa
Henryk Żydek                   Aleksandria
Zdzisław Synoradzki        Taekwon-do , Dragon Janów
Marcin Kotyla                   LKS Grom Cykarzew
Piotr Stachura                     LKPS Borowno

 

DZIAŁACZE
Jan Szyma    Członek zarządu PZ LZS, wiceprezes WLKS Kmicic. Klubu, który posiada 3 sekcje olimpijskie: triathlon, szermierka, taekwondo WTF i wiele sukcesów zawodników na arenach międzynarodowych i ogólnopolskich
Justyna Pelikan  Wiceprezes Klubu Sportowego „Piast” Przyrów   Aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz wzbogacenia infrastruktury przy boisku sportowym która będzie służyć mieszkańcom Gminy Przyrów. Jest również współorganizatorem Pikniku Rodzinnego, cyklicznej imprezy, integrującej mieszkańców Gminy
Artur Bramora –Członek Zarządu Klubu „LOTKA”  gmina Olsztyn   promuje badmintona w Gminie Olsztyn oraz na obszarze ogólnopolskim wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Sponsoruje oraz pozyskuje sponsorów, prowadzi akcje promocyjne, aktywnie uczestniczy w pracy klubu
Robert Nowakowski prezes Gol-Start Częstochowa, trener pływania
Paweł Wiśniewski   prezes Ludowego UKS „Jedynka”, wiceprezes Śląskiego Związku Badmintona,członek Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie Jest koordynatorem Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna.
Jacek Wąchała             Dragon Janów  (szkolenie w kilku miejscowościach, osiągnięcia zawodników w kraju i zagranicą)
Wojciech Nowak         Pilica Koniecpol (dyrektor hali w Koniecpolu, współorganizator imprez o zasięgu powiatowym,  wojewódzkim, w tym imprez PZ LZS, Członek PZ LZS
Jacek Staniewski         prezes LKPS Borowno,  prezes Powiatowego SZS, wiceprzewodniczący ŚZ LZS ,
Justyna Herman        ULKS „Lotka Gmina Olsztyn” Trener i wiceprezes
Barbara Kanoniak     prezes „Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Kłomnice”
Jacek Garbacz            prezes MLKS „Pilica” Koniecpol 5 drużyn młodzieżowych
Patryk Jeziak          członek zarząduULKS „Jedność” Mykanów

 
Zarząd Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie.

1

Przewodniczący

Krzysztof Smela

ORLIK Wierzchowisko

2

Wiceprze.  Skarbnik

Wiesław Matyga

LKPS Borowno

3

Wiceprzewodn.

Kryspin Błaszczyk

GROM  Cykarzew

4

Sekretarz

Zdzisław Gębski

GROM Cykarzew

5

Członek

Ryszard Rosiński

GROM  Poczesna

6

Członek

Stanisław Stefański

JEDNOŚĆ  Mykanów

7

Członek

Wojciech Nowak

PILICA Koniecpol

8

Członek

Jan Szyma

KMICIC Częstochowa

9

Członek

Jacek Wąchała

DRAGON Janów

10

Członek

Anna Dylczyk

Stowarzyszenie KŁOMNICE

 

Galeria zdjęć




Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).