Wtorek, 12 grudnia 2017r. | Imieniny: Dagmary, Aleksandra, Ady
Pokaż menu

XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego

Listopad 30, 2017

Przez dwa dni (28 - 29 listopada br.) w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej odbywał się XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z powiatu częstochowskiego, uczęszczające do przedszkoli, szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pozostałych szkół młodzieżowych oraz gminnych ośrodków kultury. Przegląd obejmował cztery kategorie: przedszkola,  szkoły podstawowe kl. I - III, szkoły podstawowe kl. IV-VII, klasy gimnazjalne i pozostałe szkoły młodzieżowe.

Do oceny dorobku artystycznego wykonawców powołano Komisję Konkursową w składzie: dr hab. Małgorzata Kaniowska (przewodnicząca ) – adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Łukasz Stanisz – muzyk Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, Karol Ostalski – muzyk, animator Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Komisja konkursowa po wysłuchaniu 91 młodych wokalistów z 14 gmin powiatu częstochowskiego (Blachownia, Dąbrowa Zielona, Janów,  Kłomnice, Koniecpol, Konopiska, Kruszyna, Lelów, Mstów, Mykanów, Olsztyn, Poczesna, Przyrów, Rędziny) postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

 
W kategorii przedszkola

 
Wyróżnienia:

Krzysztof Oziembłowski – Przedszkole w Poczesnej,

Wiktoria Urbaniec – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudnikach,

Anna Ziętal – Przedszkole w Rzerzęczycach,

Julia Żurek – Szkoła Podstawowa w Nieradzie,

Duet: Klaudia Olejniczak i Julia Szcześniewska – Niepubliczne Przedszkole                         „Kotek Leon” w Woli Hankowskiej

Duet: Aleksandra Kołodziejczyk i Michalina Cichoń – Publiczne Przedszkole w Konopiskach.

 
Szczególne wyróżnienia:

Karolina Berdys – Gminne Przedszkole w Olsztynie,

Julia Dymek – Przedszkole Publiczne we Wrzosowej,

Amelia Nićka – Przedszkole w Rzerzęczycach,

Patrycja Herman – GCKiR w Konopiskach,

Milena Bąk – Szkołą Podstawowa w Kłomnicach,

Paulina Kamizela – Szkołą Podstawowa Fundacji „Elementarz” w Nakle.

 
W kategorii - Szkoły Podstawowe kl. I – III

 
I miejsce -  Nikola Oberska – Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Soborzycach,
                  - Wiktoria Harabas – Szkoła Podstawowa w Jamkach-Korzonku,
II miejsce   - Emilia Walasik z GOK w Kłomnicach,

- Karolina Kwasek z GOK w Rędzinach,

- Helena Borkowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni,

III miejsce   - Amelia Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie,

                   - Daniel Rachwalik ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach,

                   - Anna Konieczna ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej,
Wyróżnienia:

Aleksandra Gutka z GOK w Dąbrowie Zielonej,

Maja Respondek ze Szkoły Podstawowejw Starym Kocinie,

Emilia Świąć z GOKiS w Mykanowie,

Duet: Zofia Gawron i Wiktoria Wawrzyniak ze Szkoły Podstawowej w Turowie.

 
W kategorii-Szkoły Podstawowe kl. IV – VII

 
I miejsce    - Jakub Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej

- Klaudia Ujma ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowej,

- Mia Kiczor ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniecpolu,
II miejsce   - Marcelina Caban ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie,

                   - Oliwia Świąć z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mykanowie,
III miejsce  - Nadia Gołda z GOKiS w Mykanowie,

                   - Karolina Rachwalik z GOK w Kłomnicach.
Wyróżnienia:

Laura Grabarczyk ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie,

Bartosz Bąk ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach,

Anna Małek ze Szkoły Podstawowej w Starym Kocinie,

Anita Stępień z GOK w Mstowie

Duet: Natalia Miedzińska i Nikola Benduch ze Szkoły Podstawowej w Jamkach-Korzonku.

 
W kategorii - Klasy Gimnazjalne i Pozostałe Szkoły Młodzieżowe

 
I miejsce-  Duet: Julian Nowicki i Jakub Kołek ze Szkoły Podstawowej

w Poczesnej,

                   - Duet: Wiktoria Konieczna i Weronika Konieczna ze Szkoły

 Podstawowej nr 41 w Częstochowie,
II miejsce   - Joanna Migalska z GOK w Przyrowie,

                   - Weronika Glinka z GOK w Lelowie
III miejsce  - Maria Utratna z GOK w Kłomnicach,

                   - Nikola Rubik ze Szkoły Podstawowej w Mstowie,

                   - Emilia Kugiel z GOK w Kłomnicach.
Wyróżnienia:

Marika Jabłońska z GOK w Dąbrowie Zielonej,

Dawid Bartosik z ZSP w Rudnikach,

Klaudia Hasikowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej.

 
Gratulujemy!

 

Galeria zdjęć




Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).