Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Zarząd Powiatu z absolutorium

Czerwiec 21, 2018

Przy 21 głosach za i 3 wstrzymujących się, Zarząd Powiatu uzyskał absolutorium z tytułu wykonania budżetu powiatu za rok 2017.

Głosowanie nad uchwałami poprzedziło ślubowanie złożone przez Magdalenę Brewczyńską -  Jeziak, która została radną w miejsce śp. Andrzeja Kwapisza. Nowa radna kandydowała w okręgu nr 3 Mykanów Kruszyna. Na co dzień pracuje jako pedagog w SP w Starym Broniszewie i ZSP w Borownie oraz odpowiada za sprawy administracyjno – organizacyjne w Gminnym Centrum Muzyki i Tańca w Mykanowie. Kolejnym doniosłym wydarzeniem było uhonorowanie Stanisława Matuszczaka, sołtysa Kłomnic, który w konkursie organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów oraz „Gazetę Sołecką” zdobył tytuł Sołtysa Roku 2017. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest tylko 12 osobom spośród 40 tyś wszystkich sołtysów.

Wszyscy radni wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w oficjalnym oddaniu do użytku windy, która ma wspierać szczególnie osoby niepełnosprawne w poruszaniu się po budynku starostwa. W przecięciu okolicznościowej wstęgi uczestniczyli m.in.:  Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON Jan Wroński, Starosta  Częstochowski Krzysztof Smela, Przewodniczący RP Andrzej Kubat oraz Dyrektor PCPR w Częstochowie Katarzyna Buchajczuk.

Po krótkiej przerwie radni wznowili sesję i przyjęli wszystkie uchwały zaproponowane w porządku obrad.

Galeria zdjęć
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).