Wtorek, 27 lipca 2021r. | Imieniny: Lilii, Julii, Natalii
Pokaż menu

Emeryci wybrali się na wycieczkę. Efekt? Aż 16. zakażonych koronawirusem w Częstochowie i powiecie

26 sierpnia, 2020
Emeryci wybrali się na wycieczkę. Efekt? Aż 16. zakażonych koronawirusem w Częstochowie i powiecie
serbianmonitor

Sanepid w Częstochowie podał najnowsze dane odnośnie osób zakażonych koronawirusem oraz osób przebywających na kwarantannie z decyzją administracyjną oraz pod nadzorem epidemiologicznym. W naszym regionie pojawiło się aż 19. nowych przypadków koronawirusa, z czego jeden w gminie Konopiska, reszta w Częstochowie.

- Ma to związek z wycieczką 25-osobowej grupy emerytów i rencistów, którzy 10 sierpnia wybrali się z Częstochowy na 4 dni do jednego z kurortów w powiecie nyskim. Po powrocie do domu do sanepidu zgłosiła się osoba, która okazała się chora. Wszyscy uczestnicy wyjazdu trafili do kwarantanny i zostali przebadani pod kątem obecności wirusa. Dziś zakażonych jest już 16 osób w przedziale wiekowym od 50 do 80 lat - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Poniżej znajdziecie aktualną sytuacją na terenie naszego powiatu i Częstochowy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).