Niedziela, 5 kwietnia 2020r. | Imieniny: Ireny, Wincentego
Pokaż menu

Kolejne dwie kobiety w Częstochowie zakażone koronawirusem. Jedna wróciła z Anglii!

23 marca, 2020
Kolejne dwie kobiety w Częstochowie zakażone koronawirusem. Jedna wróciła z Anglii!
ShutterStock

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych ośmiu przypadków na terenie województwa śląskiego. Wśród zakażonych są dwie kobiety z Częstochowy - poinformowała rzecznik prasowy Wojewody Śląskiego.

- W dobrym stanie, w izolacji domowej, przebywa młoda kobieta, która wróciła z Anglii. Zgodnie z procedurami, gdy wystąpiły objawy, zgłosiła się na oddział zakaźny, gdzie pobrano próbki do badania na obecność koronawirusa. Kobieta jest pod nadzorem sanepidu w Częstochowie, który objął również kwarantanną wszystkie osoby z otoczenia mieszkanki. Częstochowskie służby sanitarne nadzorują także inną młodą kobietę, która również przebywa w izolacji domowej. Kobieta jest w dobrym stanie zdrowia, a źródłem zakażenia była osoba z najbliższego otoczenia, która wróciła z zagranicy - powiedziała nam Alina Kucharzewska, rzecznik Wojewody Śląskiego.

To kolejne przypadki w naszym regionie. W sumie w województwie śląskim są już 74. zakażenia koronawirusem.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).