Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Najszybsze drony w Polsce przylecą do Częstochowy!

Czerwiec 13, 2019
Najszybsze drony w Polsce przylecą do Częstochowy!

Pararudniki Drone Racing 2019 to kolejna edycja zawodów w wyścigach dronów organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, NaHoryzoncie.pl i Częstochowską grupę dronową SC34 Drone.

Tegoroczne zawody w randze Pucharu Polski zostaną rozegrane w dniach 14-16 czerwca 2019 na lodowisku MOSiR przy ul. Sobieskiego w Częstochowie. Zawody odbywać się będą w godz. 10:00 - 18:00. W sobotę 15 czerwca przewidziany jest specjalny nocny pokaz na godz. 20:00. W szranki stanie ponad 50 zawodników z całego kraju. Zawody w Częstochowie to 1 z 3 imprez tego typu w Polsce cieszą się niezwykle dobrą renomą.

W tym roku organizatorzy przygotowali coś specjalnego dla widzów jak i zawodników. Po raz pierwszy w Polsce w piątek, tj. 14 czerwca odbędą się zawody drużynowe. Na zwycięstwo będzie musiał zapracować cały team, a przygotowana formuła zawodów pozwoli trzymać w emocjach pilotów i widzów do samego końca. Popełnione błędy będą miały odzwierciedlenie w wyniku całej drużyny, ale w biegu finałowym będzie można odpracować stratę.

Drugiego dnia głównie odbywać się będą treningi przed ostatecznym, niedzielnym sprawdzianem. Ten etap jest niezwykle ważny, pozwala pilotom dronów wyścigowych „wlatać” się w tor.

Ostatni dzień zawodów to jeszcze więcej latania, większe prędkości i więcej emocji, które często udzielają się samym zawodnikom. To ten etap pozwoli wyłonić zwycięzcę i zdobyć punkty w Pucharze Polski.

Jak co roku organizatorzy przygotowali moc nagród i upominków, które dzięki takim sponsorom jak FlySPot, BnB, Widlak, Witamina, Koygarden.pl i NaHoryzoncie.pl na pewno przypadną do gustu zwycięzcom.

Śladem lat ubiegłym również w tym roku, w sobotni wieczór odbędzie się nocny pokaz lotów oświetlonych dronów, który zapewnia niezwykle widowisko dla przybyłych gości. W zeszłorocznych zawodach, które odbyły się w Mstowie, w pokazie wzięło udział ponad 200 gości.

Impreza jest niebiletowana, serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).