Piątek, 25 września 2020r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

Najwięcej wypadków i ofiar na drogach jest w powiecie częstochowskim

16 września, 2020
Najwięcej wypadków i ofiar na drogach jest w powiecie częstochowskim

Główny Urząd Statystyczny podał informację na temat liczby wypadków drogowych na 100 tys. ludności w województwie śląskim. Niestety, najwięcej wypadków w ubiegłym roku miało miejsce w powiecie częstochowskim (146,3), a najmniej na drogach w Chorzowie (18,5).

To przełożyło się również na liczbę ofiar. Najwięcej ofiar było na drogach powiatu częstochowskiego (218,4), najmniej na drogach w Chorzowie (22,2).

Najwyższa liczba wypadków i ofiar w powiecie częstochowskim spowodowana jest zakwalifikowaniem do tych statystyk autostrady A1 oraz DK1, na której co chwilę dochodzi do wypadków.

Pełny raport możecie pobrać TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).