Poniedziałek, 9 grudnia 2019r. | Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Pokaż menu

Paweł Ruksza i Marta Salwierak najaktywniejsi w pierwszych tygodniach kampanii

Wrzesień 09, 2019
Paweł Ruksza i Marta Salwierak najaktywniejsi w pierwszych tygodniach kampanii
Paweł Ruksza mat. wyborczy

Za nami kilka tygodni kampanii wyborczej. Z pewnością w naszym okręgu najaktywniejsze są dwie osoby: Paweł Ruksza z listy Prawa i Sprawiedliwości oraz Marta Salwierak z listy Koalicji Obywatelskiej. Zarówno Ruksza, jak i Salwierak są aktywni w Internecie, przede wszystkim na facebooku, widać ich również na różnego rodzaju imprezach, są też widocznie w powiatach i w samej Częstochowie ze swoimi banerami.

Bardzo mało widoczny na plakatach jest Szymon Giżyński z PiS, który mimo to jest pewniakiem do mandatu Posła. Zupełnie niewidoczny jest Jarosław Lasecki z KO, który zapewne szykuje jakąś mocną kampanię. Andrzej Szewiński z KO promuje się na wielkich banerach i na spotkaniach bezpośrednich. Na płotach widać już starostów Krzysztofa Smelę i Henryka Kiepurę z PSL, których plakaty coraz częściej można spotkać w gminach powiatów częstochowskiego i myszkowskiego. Ten pierwszy też bardzo mocno promuje się w Internecie.

Fatalną kampanię w powiatach ma Sojusz Lewicy Demokratycznej. Poza kilkoma banerami Zdzisława Wolskiego, pozostali kandydaci są niewidoczni. Może poza Pawłem Łapetą z Bab, który mocno reklamuje się w Internecie.

Nie widziałem jeszcze plakatów Bezpartyjnych Samorządowców i Konfederacji. Te dwa ugrupowania wyraźnie przespały początek kampanii.

Na Senatora stratuje pięcioro kandydatów. Widoczną kampanie robi Ryszard Majer z PiS. W sieci go nie widać, ale na płotach we wschodniej części powiatu częstochowskiego już wisi. Łukasz Banaś z KO postawił na zachodnią część okręgu nr 68, ale kilka plakatów to za mało. Ludzie go po prostu nie znają. Jeżeli chce zostać senatorem, musi dać się poznać. Krzysztof Kubat z KWW Przywrócić Prawo postawił na kampanię bezpośrednią i kampanię w Internecie - tu jest najbardziej widoczny ze wszystkich kandydatów na Senatora RP. Pozostali kandydaci, Tomasz Kajkowski z Bezpartyjnych Samorządowców i Magdalena Kłosowska z KWW Wspólnie dla Częstochowy nie są widoczni w sieci, ani na plakatach w gminach.

Do wyborów pozostał nieco ponad miesiąc. Robi się bardzo ciekawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Marta Salwierak mat. wyborczy

Paweł Łapeta mat. wyborczy

Krzysztof Kubat mat. wyborczy

Andrzej Szewiński mat. wyborczy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).