Sobota, 23 października 2021r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Problemy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Pomogła dopiero interwencja u naczelnika!

11 sierpnia, 2021
2
Problemy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Pomogła dopiero interwencja u naczelnika!
fot. Google Maps

Dziś spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja podczas załatwiania rejestracji samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Częstochowie. W trakcie czynności byłem obsługiwany naprawdę przez miłą urzędniczkę, która wszystko mi wytłumaczyła i odpowiadała na moje pytania.

Problem pojawił się w momencie, gdy jedna z urzędniczek roznosiła "kp" z potwierdzeniem przyjęcia opłaty za usługę rejestracji i opłatę ewidencyjną. Po zapłacie, otrzymałem blankiet, na którym była wypisana zła nazwa mojej firmy oraz zły adres. Dokumentu nie przyjąłem, a urzędniczka stwierdziła, że nie zamierza go poprawić, bo to mój błąd (podobno źle napisałem adres i nazwę firmy we wniosku, co okazało się nieprawdą). Urzędniczka w sposób bardzo nieprzyjemny poinformowała mnie, że nie ma czasu na poprawianie tego dokumentu księgowego. Z uwagi na to, że trafiła na petenta znającego swoje prawa, poprosiłem, aby wezwała naczelnika.

Po rozmowie z naczelniczką i przedstawieniu argumentacji w postaci m.in. art. 24 ustawy o pracownikach samorządowych, który mówi o "zachowaniu dbałość o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesu publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli", w tym m.in. o "wykonywaniu zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie" przez pracowników zatrudnionych m.in. w Starostwie Powiatowym w Częstochowie; dokument księgowy został poprawiony.

Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że to urzędnicy są dla petentów, a nie odwrotnie. Za błędy urzędników nie mogą płacić petenci, a każdy zauważony błąd urzędnika przez petenta powinien zostać naprawiony przez urzędnika.

Z uwagi na to, iż nie mogłem znaleźć informacji na temat pracowników wydziału komunikacji w Biuletynie Informacji Publicznej, zwróciłem się m.in. w tej sprawie do starostwa.

Sprawa być może będzie miała ciąg dalszy.

PAWEŁ GĄSIORSKI

2 odpowiedzi na “Problemy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Częstochowie. Pomogła dopiero interwencja u naczelnika!”

  1. Chorył pisze:

    to normalne

  2. Loki pisze:

    Gasiorski widze ze KING z biskupic ci posmarował i stac cie na nowe auto. Taki grzeczny się zrobiłeś od ostatniego postu na jego temat .pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).