Sobota, 23 października 2021r. | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Pokaż menu

Wkrótce ruszy przebudowa DK46 w Częstochowie

14 sierpnia, 2021
Wkrótce ruszy przebudowa DK46 w Częstochowie
MZD w Częstochowie

17 sierpnia planowane jest przekazanie placu budowy wykonawcy przebudowy DK-46 w Częstochowie. Zanim prace się rozpoczną, uzgodniona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas I etapu realizacji inwestycji. 

Miejski Zarząd Dróg poinformował, że zakończył się proces uzyskiwania stosownych formalności związanych z przebudową części DK-46 w granicach miasta, tj. ulic: Głównej i Przejazdowej oraz budowę nowej drogi - tzw. obejścia ul. św. Barbary.

MZD otrzymał dwa zezwolenia na realizację inwestycji drogowych (inwestycja podzielona jest na dwa wymienione wcześniej zadania), które są kluczowym dokumentem pozwalającym na rozpoczęcie prac w terenie. W ślad za tym plac budowy zostanie formalnie przekazany wykonawcy 17 sierpnia.

Od tego czasu w perspektywie kilku tygodni poznamy tymczasową organizację ruchu, która będzie obowiązywać w pierwszej fazie inwestycji. Po tych ustaleniach ekipy konsorcjum wykonawczego rozpoczną prace. O szczegółach MZD będzie informować z wyprzedzeniem.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje odcinek DK-46 od zachodniej granicy miasta do włączenia w ulicę Pułaskiego – w sumie 7,2 km drogi (w tym ponad 1,7 km nowego odcinka). Nowy fragment DK-46, będzie poprowadzony wzdłuż torów, od skrzyżowania ul. Głównej z ul. św. Jadwigi do włączenia w ul. Pułaskiego przy dworcu PKP Stradom.

W ramach zadania przebudowane bądź wybudowane zostaną główne skrzyżowania, infrastruktura podziemna i naziemna (m.in. odwodnienie, oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe, elementy Inteligentnego Systemu Transportu oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego). Będzie to największa inwestycja drogowa w tej części miasta od kilku dekad. To kolejny  ważny etap modernizacji miejskiego układu drogowego i połączenia go z węzłami budowanej obwodnicy autostrady A1. Wartość umowy na projekt i wykonanie to 98 mln zł.   /UM Częstochowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).