Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

I TY weź udział w I Marszu Nadziei Blachownia 2016!

13 kwietnia, 2016
Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W czwartek 28 kwietnia ubierz się na żółto i zielono i maszeruj razem z nami, aby dać wsparcie, nadzieję i radość. Dołącz do I Marszu Nadziei Blachownia 2016.

Burmistrz Blachowni, Rada Miejska w Blachowni, Miejski Dom Kultury w Blachowni oraz Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni we współpracy ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w dniu 28 kwietnia 2016 organizują  wydarzenie pt. „Marsz Nadziei” Blachownia 2016, wpisane w tegoroczną XIX Ogólnopolską Kampanię „Pola Nadziei”.

 

Kampanie „Pola Nadziei” orgaznizowane od 1997r. to manifestacje potrzeby niesienia pomocy i nadziei chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Symbolem akcji jest kwiat żonkila: międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

 

Celem odbywających się w ramach akcji marszy jest łączenie ludzi o wielkich sercach chcących zjednoczyć się z osobami nieuleczalnie chorymi, manifestując tym samym zrozumienie, miłość, nadzieję i jedność. Chcemy przypomnieć społeczeństwu, że hospicja i ich podopieczni potrzebują nadziei na godne życie w otoczeniu życzliwych osób. Nadziei na życie, które jest najważniejsze, nawet w tym momencie, kiedy się kończy.

 

Maszerować będą po raz pierwszy w Blachowni władze miasta, przedstawiciele instytucji kultury, sportu. Nie zabraknie przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników placówek oświatowych, organizacji pozarządowych. W Marszu wezmą również udział wolontariusze, reprezentacje i przyjaciele oraz rodziny pacjentów częstochowskiego Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie.

 

Marsz wyruszy o godz. 11.00 spod Urzędu Miejskiego w Blachowni przy ulicy Sienkiewicza i dalej przemaszeruje w kierunku „Pola Nadziei” u zbiegu ulic Sienkiewicza i Cmentarnej, a zakończy się  na ulicy Bankowej 13 w Gimnazjum.

 

W czasie Marszu wolontariusze będą rozdawać żonkile i żółte balony jako symbol nadziei.

 

Punktem docelowym Marszu jest Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni, gdzie odbędzie się otwarte spotkanie z Panią Anną Kaptacz Prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej połączone z prezentacją działalności Stowarzyszenia i popularyzacją idei wolontariatu.

 

Na zakończenie spotkania odbędzie się rozstrzygnięcie  konkursu na najbardziej żonkilowy strój I Marszu Nadziei Blachownia 2016r. Celem konkursu jest wyłonienie najradośniejszego, najciekawszego i najbardziej oryginalnego przebrania. Żółto-zielony żonkilowy strój ma wywołać uśmiechy uczestników marszu oraz obserwatorów, zaciekawić przechodniów, zwrócić uwagę na pozytywny aspekt niesienia nadziei chorym w hospicjach.

 

W podsumowaniu akcji w Gimnazjum podziękujemy za obecność i wsparcie współorganizatorom, partnerom oraz uczestnikom.

 

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu.

 

Patronat honorowym: Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska oraz Rada Miejska w Blachowni.

 

Patronat medialny: Życie Częstochowy i Powiatu

 

Organizatorzy:

Urząd Miejski w Blachowni,

Miejski Dom Kultury w Blachowni,

Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni,

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

 

 

Ramowy harmonogram kampanii Pola Nadziei w Blachowni

15 kwietnia 2016 godz. 16.00 – Miejski Dom Kultury w Blachowni (warsztaty robienia żółtych kwiatów)

17 kwietnia 2016r. – zbiórka publiczna do puszek pod kościołami Archidiecezji Częstochowskiej ( kwestują m.in. uczniowie Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni)

22 kwietnia 2016r. godz. 16.00 – Miejski Dom Kultury w Blachowni (warsztaty robienia żółtych kwiatów)

25 kwietnia 2016r. – Prelekcja Pana Bartosza Wróblewskiego psychologa z Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie nt. „Odkrywamy poczucie sensu pomagania innym” dla uczniów Gimnazjum im. J. Korczaka w Blachowni.

26 kwietnia 2016r. – Prelekcja Pana Bartosza Wróblewskiego psychologa z Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a w Częstochowie nt. „Odkrywamy poczucie sensu pomagania innym” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni.

28 kwietnia godz. 11.00 – I Marsz Nadziei Blachownia 2016r.
Gmina Blachownia

Możliwość komentowania została wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).