Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Kampania edukacyjno – społeczna “PLASTIK NIE DO PIECA – PIEC NIE DO PLASTIKU”

27 grudnia, 2022
Kampania edukacyjno – społeczna “PLASTIK NIE DO PIECA – PIEC NIE DO PLASTIKU”

Gmina Blachownia włącza się do kampanii edukacyjno - społecznej, którą pilotuje Fundacja PlasticsEurope Polska, pt. "PLASTIK NIE DO PIECA - PIEC NIE DO PLASTIKU".

Celem kampanii jest uświadamianie mieszkańcom negatywnych skutków spalania odpadów, w tym m.in. tworzyw sztucznych, w przydomowych kotłowniach oraz uświadomienie lokalnej społeczności, że - spalając plastik - nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu.

Więcej informacji na temat kampanii można uzyskać na stronie organizacji pod linkiem:

Dlaczego zamiast spalać, lepiej segregować odpady?

plastik kampania
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).