Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Kanalizacja Gminy Blachownia Startuje

04 maja, 2016
Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Dnia 5 maja w sali konferencyjnej OSiR o godz.17:00 odbędzie się publiczna prezentacja całościowej i uzgodnionej z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie „Koncepcji Kanalizacji Gminy Blachownia” oraz tzw. „Planu Aglomeracji dla Blachowni”.

Te dwa podstawowe dokumenty, umożliwią kompleksową rozbudowę sieci kanalizacyjnej we wszystkich sołectwach i mieście Blachownia. Są one rezultatem wielomiesięcznej pracy specjalistów i stanowią podstawę do sięgania przez naszą gminę po europejskie środki na ten cel. Jednocześnie warto podkreślić, iż gotowa dokumentacja techniczna na kanalizację w I części Ostrów, oczekuje już na pozwolenie na budowę i umożliwi rozpoczęcie pierwszych prac latem br.

Pierwszy, 3 kilometrowy odcinek sieci kanalizacyjnej, to część z koniecznych do wykonania 57 kilometrów obejmujących terytorium całej gminy.

Dokumentacja I części Ostrów oraz sołectwa Łojki będzie gotowa do połowy roku, co pozwoli na rozpoczęcie prac z nią związanych w roku przyszłym.

Warto podkreślić, że wszystkie wydatki na sieć kanalizacyjną (łącznie z niezbędnymi środkami UE) są już uwzględnione w Wieloletniej Prognozie Finansowej Blachowni.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy 5 maja o godz. 17:00 do sali OSiR.

 

                                                                                                                                                             Burmistrz Blachowni

                                                                                                                                                              Sylwia Szymańska
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).