Niedziela, 4 czerwca 2023r. | Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Pokaż menu

Konferencja prasowa w sprawie Elemental Tri Series

27 stycznia, 2016
Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Zalew w Blachowni - Joesqsek / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W dniu dzisiejszym tj. 27.01.2016 w Urzędzie Miejskim w Blachowni odbyła się pierwsza konferencja prasowa w ramach organizowanej w Blachowni imprezy triathlonowej Elemental Tri Series.

Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Podczas konferencji obecni byli Burmistrz Blachowni - Sylwia Szymańska, przedstawiciel firmy Labosport Polska - Filip Szołowski oraz urodzona w Blachowni triathlonistka, olimpijka z Pekinu, Ewa Dederko.

Elemental Tri Series to cykl triathlonowy, który zadebiutował w minionym sezonie, w tym roku dołączyła również Blachownia, która ze względu na walory przyrodnicze jest wymarzonym miejscem do organizowania zawdów triathlonowych. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować 31 lipca 2016 na dystansie sprinterskim z draftingiem (0,75-20-5) oraz olimpijskim bez draftingu (1,5-40-10).

Zawodnicy rozpoczną rywalizację nad zalewem w Blachowni, gdzie odbędzie się etap pływacki zawodów. Organizator, firma LABOSPORT Polska wraz ze współorganizatorem Gminą Blachownia, przewidują również rywalizację sztafet na dystansie olimpijskim, które są pierwszym krokiem do indywidualnego startu w triathlonie.

„Cieszymy się, że do cyklu dołączyła Blachownia. Nasza gmina ma niesamowitą perspektywę rozwoju, a także bardzo duży potencjał do stworzenia wielkiej imprezy triathlonowej” – powiedziała Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska

„Proponowane przez nas dystanse idealnie nadają się dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem. Do tego, aby wystartować i z powodzeniem ukończyć wyścig wystarczą dobre chęci i systematyczne przygotowania.” – dodał Filip Szołowski.

W roku 2016 zostanie przeprowadzona rywalizacja dla zawodników ścigających się o Puchar Polski w Triathlonie. Będzie on rozegrany na dystansie sprinterskim z draftingiem, podczas imprez wchodzących w skład cyklu Elemental Tri Series, co jest dodatkowym powodem, by wziąć udział w triathlonie w Blachowni. Ścisła czołówka krajowa będzie mogła rywalizować nie tylko o prestiż i uznanie, ale także o nagrody finansowe.

Zapisy na w/w zawody już trwają, a na edycję w Blachowni zgłosiło się już ponad 150 uczestników. Organizatorzy w składzie Gmina Blachownia i Labosport Polska przygotowali łącznie 500 miejsc na liście startowej dla entuzjastów tego sportu. Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na oficjalnej stronie cyklu www.triathlonseries.pl Zapraszamy również na nasz facebookowy profil imprezy www.facebook.com/triathlonseriespl. Zachęcamy do zapisów.

Konferencją oficjalnie otwarto przygotowania do lipcowej imprezy sportowej.

Źródło: http://blachownia.pl/news/konferencja_prasowa_w_sprawie_elemental_tri_series/
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).