Sobota, 31 lipca 2021r. | Imieniny: Ignacego, Lubomira, Heleny
Pokaż menu

Mamy najnowsze badania Sanepidu! Woda w zalewie z roku na rok coraz czystsza

20 lipca, 2021
Mamy najnowsze badania Sanepidu! Woda w zalewie z roku na rok coraz czystsza

Miło nam poinformować, że najnowsze badania wody w zalewie w Blachowni wykazują coraz większą poprawę jakości wody. Oznacza to, że woda w zalewie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, a kontakt z nią w żaden sposób nie zagraża zdrowiu.

Od lat w sezonie letnim gmina Blachownia kontroluje stan wody w zbiorniku. Oczyszczanie zalewu przyniosło pozytywny skutek, bowiem wyniki badań wskazują, że każdego roku wskaźnik występowania bakterii Escherichia coli oraz Enterokoków jest coraz niższy.

Zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli, dopuszczalna liczba bakterii Escherichia coli wynosi ≤ 1000 NPL/100 ml wody, natomiast liczba Enterokoków ≤ 400 jtk/100 ml wody.

 

Wyniki badań wody w zalewie od 2019 roku prezentują się następująco:

 

 

2019

2020

2021

Norma

Brzeg północy

Brzeg południowy

 

Escherichia coli

120

93

30

46

≤ 1000

Enterokoki

200

40

16

15

≤ 400

Raport z najnowszych badań wody dostępny »TUTAJ«
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).