Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

Otwarcie Dziennego Domu Pomocy. Burmistrz Blachowni: Mam nadzieję, że będziecie miło spędzać tu czas

24 kwietnia, 2021
Otwarcie Dziennego Domu Pomocy. Burmistrz Blachowni: Mam nadzieję, że będziecie miło spędzać tu czas

22 kwietnia był kolejnym ważnym dniem dla Mieszkanek i Mieszkańców gminy Blachownia. W centrum miasta przy ul. Sienkiewicza 15 uruchomiony został Dzienny Dom Pomocy w Blachowni. Projekt „Nasz dom – naszą szansą” został przygotowany w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Częstochowie. Projekt w kwocie ponad 1 mln złotych współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej IX. Włączenie społeczne, Działanie 9.2. Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.5. Rozwój usług społecznych.

Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne uroczyste otwarcie odbyło się podczas dwóch spotkań. Pierwsza część obejmowała spotkanie Burmistrza Blachowni Sylwii Szymańskiej z uczestnikami projektu.

- Jestem wzruszona i cieszę się, że możemy przekazać w Państwa użytkowanie to wspaniałe miejsce. Mam nadzieję, że będziecie miło spędzać tu czas, czerpać garściami z szeregu zajęć i spotkań, które w ramach projektu będą tutaj organizowane. Zapewniam, że będziemy Was wspierać, doradzać Wam i organizować czas tak, aby w Waszym życiu nie było miejsca na nudę  – powiedziała Burmistrz Sylwia Szymańska.

Podczas słodkiego poczęstunku Seniorzy, jak zawsze pełni energii i wigoru, opowiadali o swoich pierwszych dniach w Dziennym Domu Pomocy.

Następnie, w obecności ważnych gości, odbyła się oficjalna część otwarcia prowadzona przez gospodarzy: Burmistrza Blachowni Sylwię Szymańską oraz Prezesa PSONI Beatę Mstowską.

Skromną uroczystość swoją obecnością zaszczycił senator Ryszard Majer oraz przedstawiciele Posłów na Sejm RP: Lidii Burzyńskiej, Szymona Giżyńskiego, Mariusza Trepki oraz Zdzisława Wolskiego, a także Radni Rady Miejskiej w Blachowni oraz przedstawiciele Jurajskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej.

- Staram się otaczać troską wszystkich mieszkańców gminy, niezależnie od wieku, płci, poglądów czy stanu zdrowia, ale Seniorzy są mi szczególnie bliscy. Uważam, że priorytetem każdego mądrego samorządu powinna być opieka nad starszymi, stworzenie im przestrzeni do działania, aktywnego spędzania czasu i rozwijania się.  I tę kolejną przyjazną przestrzeń nasi Seniorzy znajdą właśnie tutaj. Dziękuję Panu Senatorowi Ryszardowi Majerowi, wielkiemu przyjacielowi Seniorów za uświetnienie swoją obecnością dzisiejszej uroczystości. Z uwagi na pandemię w reżimie sanitarnym, skromnie i w gronie najbliższych  uroczyście otwieramy dziś to ważne dla naszej społeczności miejsce. Mam nadzieje, że dzięki mediom i profilom społecznościowym wszyscy, nie tylko w powiecie, usłyszą że Blachownia jest przyjazna seniorom, troszczy się o nich  i stworzyła dla nich tak cudowne miejsce – podkreśliła Burmistrz Sylwia Szymańska

Budynek został poświęcony przez Proboszcza ks. Tomasza Wronę, następnie tradycyjnie przecięta została czerwona wstęga. Zaproszeni gości zwiedzili sale DDP, jednak największe wrażenie na zebranych zrobił wypoczynkowy taras z widokiem na oczyszczony zalew, tężnie solankową oraz park miejski. Spotkanie zakończyła skromna celebracja przy torcie oraz filiżance kawy.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa rekrutacja do projektu. Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).