Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Ponad 100 tys. zł dotacji dla gminy Blachownia z programu „Posiłek w szkole i domu”

18 marca, 2021
Ponad 100 tys. zł dotacji dla gminy Blachownia z programu „Posiłek w szkole i domu”

1 stycznia 2019 roku wszedł w życie program rządowy „Posiłek w szkole i domu” na lata 2019-2023. Zapewnia on pomoc zarówno osobom starszym, niepełnosprawnym, o niskich dochodach, jak i dzieciom, które wychowują się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji.

Program przewiduje wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Program „Posiłek w szkole i w domu” składa się z trzech modułów – każdy kierowany jest do innego adresata:
1. moduł  dla dzieci i młodzieży;
2. moduł dla dorosłych;
3. moduł organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach.

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska złożyła wniosek o dofinansowanie działań przewidzianych programem „Posiłek w szkole i w domu” w zakresie modułu 1. i 2. Gmina uzyskała na ten cel dotację w wysokości ponad 100 tys. zł.

 
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).