Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Przedszkole jak nowe!

27 lutego, 2016
Siedziba Urządu Miasta w Blachownia - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Siedziba Urządu Miasta w Blachownia - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Dobiega końca opracowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwolenia budowlanego na kompleksową modernizację obiektu Publicznego Przedszkola nr 2 w Blachowni przy ul. Żeromskiego 4A.

Budynek zostanie przystosowany do obowiązujących przepisów dotyczących ochrony zdrowia i bezpieczeństwa dzieci w wieku przedszkolnym. Wypracowana została również koncepcja nowej bryły budynku przedszkola, którą przedstawiamy poniżej.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę rozpocznie się proces wyłonienia wykonawcy planowanych robót tak, by umożliwić wiosną tego roku rozpoczęcie modernizacji i zakończyć prace w I etapie jesienią br. Umożliwi to powrót dzieci i personelu w IV kwartale 2016r. do wyremontowanego obiektu.  Każda z sal zostanie wyposażona w nową łazienkę. Na potrzeby zajęć specjalistycznych (terapia logopedyczna, terapia sensoryczna) wygospodarowane zostanie dodatkowe pomieszczenie. Obiekt będzie pozbawiony barier architektonicznych.

W oczekiwaniu na ukończenie prac nad dokumentacją budowlaną czynione są niezbędne starania o pozyskanie środków zewnętrznych na sfinansowanie części prac termomodernizacyjnych. Jednocześnie Pani Burmistrz złożyła w tym miesiącu wniosek o wartości blisko 1 mln zł (w tym 85% dofinansowania ze środków UE) na wsparcie działań edukacyjnych w Przedszkolu Nr 2, począwszy od stycznia 2017r. Wniosek pomyślnie przeszedł już ocenę formalną. W ramach  projektu przewiduje się m.in. objęcie opieką dodatkowo 22 dzieci, zorganizowanie, wyposażenie i uruchomienie oddziału integracyjnego oraz wydłużenie pracy placówki o 2h dziennie. Ważnymi z punktu widzenia potrzeb dzieci działaniami będą również dodatkowe zajęcia specjalistyczne, zajęcia stymulujące rozwój ruchowy i rozwijające kompetencje społeczno – emocjonalne. Zaplanowano również warsztaty dla rodziców. Projekt zakłada także budowę podjazdu dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, dostosowanie 2 łazienek dla dzieci niepełnosprawnych oraz zakup i montaż urządzeń na tworzonej ścieżce zdrowia, która uatrakcyjni plac zabaw. W roku 2017 zamierzamy w Przedszkolu Nr 2 w Blachowni objąć opieką łącznie 120 dzieci.

II etap to rozbudowa placówki o nowoczesną kuchnię i dodatkową salę, zaplanowana na rok 2017.

Dzięki pracom remontowym i rozbudowie obiektu oraz poszerzeniu oferty o atrakcyjne zajęcia edukacyjne wykraczające poza podstawę programową Przedszkole nr 2 w Blachowni stanie się najnowocześniejszą placówką oświatową w naszej gminie.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).