Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

Trwa nabór do projektu wsparcia zdrowia seniorów w ramach zadania „W ochronie życia i zdrowia Seniorów 65+”

15 kwietnia, 2021
Trwa nabór do projektu wsparcia zdrowia seniorów w ramach zadania „W ochronie życia i zdrowia Seniorów 65+”

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów w gminie Blachownia Burmistrz Sylwia Szymańska podjęła decyzję o udziale naszej gminy w projekcie pn. „W ochronie życia i zdrowia Seniorów 65+”

 

Od 1 września 2020 r. trwa realizacja ponad 2-letniego projektu dla Seniorów 65+ z Częstochowy, powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego, który wdraża w ich domach zdalne usługi zdrowotne dopasowane do ich potrzeb, tzw. teleopiekę telemedycynę. Realizatorami projektów są Stowarzyszenie „EBI Association”, lider w teleopiece w Polsce – OPIEKANOVA Sp. z o.o. i jej NZOZ OPIEKANOVA, lider opieki kardiologicznej – TELEMEDYCYNA Polska S.A. oraz Miasto Częstochowa.

 

Głównym celem projektu jest udzielanie wsparcia i opieki seniorom. Usługa opiera się na działaniu nowoczesnych technologii i pracy profesjonalnych opiekunów z Centrum Alarmowego.

 

PAKIET TELEOPIEKA – JAK TO DZIAŁA?

 

1. Otrzymasz do domu niewielkie urządzenie noszone na nadgarstku lub szyi. Jest ono wyposażone w guzik umożliwiający wezwanie pomocy. Dodatkowo w Twoim mieszkaniu zamontujemy nadajnik, który pozwala na to, by system działał w całym domu.

 

2. Wciśnięcie guzika w razie wypadku powoduje natychmiastowe połączenie się z opiekunem zdalnym. Bez względu na porę dnia lub nocy w Centrum Alarmowy czekają na Twoje wezwania doświadczeni opiekunowie, psycholodzy, gerontolodzy czy ratownicy medyczni.

 

3. Teleopiekun, czyli wykwalifikowany pracownik naszego Centrum, ocenia sytuację i zawiadamia osoby podane przez Ciebie do kontaktu, np. sąsiadkę, syna, wnuczkę, a w razie konieczności - wzywa pogotowie. Pozostaje z Tobą w kontakcie do momentu udzielenia pomocy lub rozwiązania Twojego problemu.

 

PAKIET TELEMEDYCYNA – JAK TO DZIAŁA?

 

MONITORING KARDIOLOGICZNY

 

Dla 125 uczestników w projekcie, głównie osób z problemami kardiologicznymi, do roku od poważnego incydentu kardiologicznego:

 

125 osób w projekcie otrzyma osobisty aparat EKG wielkości telefonu komórkowego.

 

  • Tym urządzeniem wykonasz badanie serca bez wychodzenia z domu.
  • O każdej porze dnia i nocy będziesz mógł skonsultować jego wynik z naszym lekarzem, ratownikiem lub edukatorem.
  • W przypadku zagrożenia Twojego zdrowia lub życia, wezwiemy zespół ratownictwa medycznego, szybko zareagujemy w sytuacji zagrożenia Twojego zdrowia lub życia.

 

MONITORING DIABETOLOGICZNY

 

Dla 20 osób w projekcie, u których świeżo rozpoznano cukrzycę lub potrzebują większego wsparcia:

 

  • Dedykowany glukometr oraz paski do wykonywania pomiarów glikemii.
  • Automatyczny dzienniczek i analizator poziomu glikemii.
  • Konsultacje z edukatorem cukrzycowym.
  • Porady diabetologiczne.

 

Chęć udziału w projekcie proszę zgłaszać telefonicznie pod numerem: 343270409 wew.122 lub poprzez pocztę elektroniczną: promocja@blachownia.pl
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).