Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Uczniowie z gminy Blachownia wsparli rówieśników na Kresach

26 października, 2021
Uczniowie z gminy Blachownia wsparli rówieśników na Kresach

17 września rozpoczęła się coroczna akcja charytatywna „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach” organizowana przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Celem przedsięwzięcia jest pomoc Polakom mieszkającym na Litwie, Białorusi i Ukrainie.

Burmistrz Blachowni Sylwia Szymańska zaapelowała do placówek oświatowych z terenu gminy, by jak co roku włączyły się w to piękne działanie. Jednocześnie poprosiła o rozpropagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat naszych rodaków mieszkających na rubieżach dawnej Rzeczypospolitej.

Zbiórka trwała do 20października. Placówki oświatowe z terenu gminy Blachownia zebrały kilkanaście kartonów przyborów szkolnych, słodyczy oraz produktów spożywczych z długim terminem ważności. Organizatorzy serdecznie dziękują dzieciom, rodzicom i gronu pedagogicznemu za wsparcie dla Kresów.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).