Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Wielka radość najmłdoszych uczniów SP nr 1. Otwarto szkolny plac zabaw wydbudowany w ramach BLBO 2021.

30 kwietnia, 2021
Wielka radość najmłdoszych uczniów SP nr 1. Otwarto szkolny plac zabaw wydbudowany w ramach BLBO 2021.

Ostatniego dnia kwietnia uruchomiony został szkolny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni przy ul. Bankowej. Dzięki tej inwestycji szkoła staje się coraz bardziej przyjazna dla najmłodszych uczniów. Z uwagi na przeniesienie klas 0-3 do budynku przy ul. Bankowej, gdzie wcześniej znajdowało się gimnazjum, prowadzonych jest wiele inwestycji poprawiających jej funkcjonalność oraz wynikających z potrzeb uczniów.

Szkolny plac zabaw powstał ze środków Blachowniańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Głównym celem projektu było stworzenie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca zabaw i aktywnego wypoczynku dla uczniów klas 0-3. Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w okresie letnim plac będzie przeznaczony również dla dzieci mieszkających w pobliskich blokach.

W trakcie głosowania na zadania w ramach BLBO 2021 projekt placu zabaw otrzymał 141 głosów ważnych i uplasował się na drugim miejscu projektów zgłoszonych w mieście Blachownia.

Koszt wykonania podbudowy oraz zamontowania placu zabaw wyniósł 57 970,00 zł.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).