Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Wielka radość najmłdoszych uczniów SP nr 1. Otwarto szkolny plac zabaw wydbudowany w ramach BLBO 2021.

30 kwietnia, 2021
Wielka radość najmłdoszych uczniów SP nr 1. Otwarto szkolny plac zabaw wydbudowany w ramach BLBO 2021.

Ostatniego dnia kwietnia uruchomiony został szkolny plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Blachowni przy ul. Bankowej. Dzięki tej inwestycji szkoła staje się coraz bardziej przyjazna dla najmłodszych uczniów. Z uwagi na przeniesienie klas 0-3 do budynku przy ul. Bankowej, gdzie wcześniej znajdowało się gimnazjum, prowadzonych jest wiele inwestycji poprawiających jej funkcjonalność oraz wynikających z potrzeb uczniów.

Szkolny plac zabaw powstał ze środków Blachowniańskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Głównym celem projektu było stworzenie bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca zabaw i aktywnego wypoczynku dla uczniów klas 0-3. Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w okresie letnim plac będzie przeznaczony również dla dzieci mieszkających w pobliskich blokach.

W trakcie głosowania na zadania w ramach BLBO 2021 projekt placu zabaw otrzymał 141 głosów ważnych i uplasował się na drugim miejscu projektów zgłoszonych w mieście Blachownia.

Koszt wykonania podbudowy oraz zamontowania placu zabaw wyniósł 57 970,00 zł.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).