Środa, 8 lutego 2023r. | Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Pokaż menu

Żegnamy sołtysa Wyrazowa, samorządowca i społecznika Sebastiana Cierpiała

01 kwietnia, 2021
Żegnamy sołtysa Wyrazowa, samorządowca i społecznika Sebastiana Cierpiała

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w nocy z 31 marca na 1 kwietnia po długiej i ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 43 lat odszedł Pan Sebastian Cierpiał. Przez lata był sołtysem Wyrazowa, społecznikiem oddanym mieszkańcom sołectwa i naszej gminy.

To z jego inicjatywy powstało Centrum Rekreacyjne w Wyrazowie, które aktywizuje lokalną społeczność poprzez spotkania, warsztaty oraz różnorodne zajęcia integracyjne. Pan Sebastian Cierpiał od wielu lat angażował się także w pracę samorządową. W latach 2014-2018 był Radnym Rady Miejskiej w Blachowni, a w 2018 roku został wybrany do Rady Powiatu Częstochowskiego, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego.

Ważną rolę w jego życiu odgrywał sport. Pan Sebastian wielokrotnie brał udział w Przełajowej Ósemce, maratonach biegowych, mocno angażował się w działalność UKS Gimnazjum Blachownia, Radę Rodziców w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łojkach.

Najważniejsze miejsce w jego życiu zajmowała jednak rodzina. Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

,,Są pożegnania na które nigdy nie będziemy gotowi”

- Pan Sebastian pozostawia wielką pustkę w naszej społeczności i w naszych sercach. Rodzinie Pana Sebastiana przekazujemy ogromne wyrazy współczucia i życzymy dużo siły w tym bardzo trudnym czasie – składa kondolencje Burmistrz Sylwia Szymańska.
Gmina Blachownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).