Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

05 lipca, 2022
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

 

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

 

30 czerwca 2022r. minął termin składania deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez właścicieli i zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych.

 

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe, co wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków i nie jest to obowiązek jednorazowy.  Zgodnie z zapisami ustawy nadal musimy składać deklaracje:

-        dla nowych źródeł ciepła – w terminie 14 dni od uruchomienia,

-        dla źródeł ciepła wymienianych na nowe - w terminie 14 dni od uruchomienia,

-        dla wszystkich zapominalskich – natychmiast.

 

Oznacza to, że deklaracje są nadal przyjmowane w Urzędzie Gminy Dąbrowa Zielona i wprowadzane do CEEB przez pracowników urzędu.

 

Ponadto informujemy, że pracownicy gmin na wprowadzenie do CEEB już otrzymanych deklaracji papierowych, mają 6 miesięcy od dnia ich złożenia, co oznacza że proces wprowadzania deklaracji do systemu w gminach nadal trwa.

- 1200x400_copy.jpg

 
Gmina Dąbrowa Zielona
Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).