Niedziela, 25 lutego 2024r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego
Pokaż menu

Festiwal Kolęd i Pastorałek

21 stycznia, 2016
Aleksandrówka, kościół pw. św. Anny - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Aleksandrówka, kościół pw. św. Anny - Polar123 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W tym roku w III Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek uczestniczyło ponad 90 osób w sześciu kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy pierwsze, klasy II-III, klasy IV-VI, gimnazjum, szkoły średnie i dorośli. Najliczniejszą kategorią były klasy II-III oraz  IV-VI. Odwiedzili nas uczniowie z Kłomnic, Przyrowa, Konina, Koniecpola, Garnka, Witkowic, Nierady, Olbrachcic i Dąbrowy Zielonej. Młodzi wykonawcy przybliżyli nam utwory świąteczne te popularne jak i mniej znane. Jury w składzie: Anna Boborowska, Justyna Firlej-Kępa i Dariusz Pikor wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Przesłuchania odbyły się 21 grudnia 2015r w sali GOK-u, natomiast Koncert Galowy laureatów miał miejsce 9 stycznia 2016r w Zespole Szkół w Dąbrowie Zielonej. Koncert Galowy połączony był z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczniowie gimnazjum wraz z opiekunkami wolontariatu przygotowały kawiarenkę, której dochód zasilił konto Wielkiej Orkiestry.

Podczas Koncertu Galowego zaprezentowali się zwycięzcy Festiwalu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

 

Przedszkola:

I miejsce zajęła Natalia Burza (3 lata) z Dąbrowy Zielonej  za kolędę „Do szopy,hej pasterze” oraz Aleksandra Gosek (5 lat) również z Dąbrowy Zielonej za kolędę „LulajżeJezuniu”

II miejsce zajęła Magdalena Tasarz (4 lata) z Dąbrowy Zielonej za pastorałkę „Oj siano, siano” oraz Milena Bąk (4 lata) z Kłomnic za pastorałkę „Bosy pastuszek”

III miejsce zajęła Anna Szymczyk (5 lat) z Olbrachcic za kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz Maria Kosiń (4 lata) z Soborzyc za kolędę „Dzisiaj w Betlejem”

Wyróżnienia otrzymali: duet Eryk Szczęsny i Maksymilian Chęciński z Dąbrowy Zielonej, Blanka Włodarz z Dąbrowy Zielonej, Antoni Pacia z Olbrachcic, Kaja Zjawiona z Olbrachcic i Maja Kuras z Dąbrowy Zielonej

 

Klasy pierwsze

I miejsce zajęła Aleksandra  Szymonik z Kłomnic za utwór „Nie płacz Jezu” oraz Aleksandra Gutka z Dąbrowy Zielonej za utwór „Święta, święta”

II miejsce zajął Filip Sygulski  z Dąbrowy Zielonej za kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz Anna Konieczna z Dąbrowy Zielonej za utwór „Oj maluśki, maluśki”

III miejsce zajęła  Iga Nowakowska z Dąbrowy Zielonej za utwór „Grająca choinka”

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Dzieniarz i Wiktor Konieczek  ze szkoły w Dąbrowie Zielonej oraz Nadia Mróz z Kłomnic

Klasy II-III

I miejsce zajęli: Natalia Froch z Nierady za utwór „Gore gwiazda”, Patryk Rorat z Dąbrowy Zielonej za kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz  Jakub Michalski z Koniecpola również za kolędę „Przybieżeli do Betlejem”

II miejsce zajęła Julia Hasikowska z Dąbrowy Zielonej za pastorałkę „Jezusa narodzonego” oraz Bartosz Bąk z Kłomnic za kolędę „W żłobie leży”

III miejsce zajęła  Wiktoria Sikora z Przyrowa  za kolędę „Lulajże Jezuniu”  oraz Dorota Stanisz z Kłomnic za utwór „Gore gwiazda”

Wyróżnienia otrzymali: Angelika Rak z Dąbrowy Zielonej, Iga Małek z Witkowic, Kinga Czok z Konina  oraz dwa duety z Dąbrowy Zielonej Amelia Wosik i Julia Łągiewka oraz Lena Obońska i Laura Sikora

 

Klasy IV-VI

I miejsce zajęła Małgorzata Saternus z Koniecpola za utwór  „Kolęda dla nieobecnych”

oraz Klaudia  Wrońska  z Garnka za utwór  „Panie, Ciebie nam trzeba”

II miejsce zajęły:  Julia Kowalczyk z Koniecpola za utwór „Przekażmy sobie znak pokoju”, Kalina Cubała z Witkowic za pastorałkę „Chrystus się narodził” oraz Luiza Gągała z Garnka za utwór „Kolędnicy wędrownicy”

III miejsce zajął  Sebastian Małolepszy z Olbrachcic za „Kolędę dla nieobecnych”, Milena Cubała z Witkowic za kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” i Klaudia Hasikowska z Dąbrowy Zielonej za utwór „Przekażmy sobie znak pokoju”

Wyróżnienia jury przyznało: Julii Błaszak z Nierady, Julii Drożdżyńskiej i Anicie  Topolskiej z Garnka

Gimnazjum:

I miejsce zajęły: Julia Bożek z Dąbrowy Zielonej za utwór „Ding dong” oraz Katarzyna Gutka z Koniecpola za kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”

II miejsce zajęła Olga Hasikowska  z Dąbrowy Zielonej za utwór „Skąd ta moc”

III miejsce zajęła Dorota Pietras  z  Dąbrowy Zielonej za kolędę „Jezus malusieki”

Szkoły średnie i dorośli:

I miejsce zajęła Dorota Winiewska-Klekot za utwór „Podzielimy się wspólnie opłatkiem”

II miejsce zajęła Ewa Woszczyńska za utwór „Nie było miejsca dla Ciebie”

 Dziękujemy jury,  uczestnikom, nauczycielom przygotowującym dzieci i młodzież do występów oraz  wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Źródło: http://www.dabrowazielona.pl/aktualnosci/922
Gmina Dąbrowa Zielona
Gmina Dąbrowa Zielona położona jest na Wyżynie Środkowomałopolskiej w obrębie Niecki Włoszczowskiej w północno-wschodniej części województwo śląskiego, w powiecie częstochowskim. Na terenie gminy działa 14 sołectw: Borowce, Dąbek, Cielętniki, Cudków, Dąbrowa Zielona, Nowa Wieś, Olbrachcice, Raczkowice, Raczkowice-Kolonia, Lipie, Soborzyce, Święta Anna, Ulesie, Zaleszczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).